Судове рішення #1144741
УХВАЛА

 

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 22ц-149/2007                           Головуючий у 1 інстанції Глущенко Я.Б.

Категорія 26                                                                            Доповідач Баркова Л.Л.

20 лютого 2007 року      колегія суддів   судової палати   у цивільних справах Апеляційного суду  Донецької області в складі:

головуючого Песоцької Л.І.

суддів Баркової Л.Л., Трушкова М.М.

                          при секретарі:     Фік К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Маріуполі справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Ново азовському районі Донецької області про визнання права власності на жилий будинок в порядку спадкування

за апеляційною скаргою заінтересованих осіб ОСОБА_3, ОСОБА_4 на рішення Новоазовського районного суду Донецької області від 13 вересня  2006 року

встановила:

Рішенням Новоазовського районного суду Донецької області від 13 вересня 2006 року за ОСОБА_1. та ОСОБА_2.. визнано право власності на житловий будинок з усіма господарськими спорудами за адресою:АДРЕСА_1 Ново азовського району Донецької області в рівних долях у порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

В апеляційній скарзі ОСОБА_3., ОСОБА_4. просять рішення суду скасувати і справу повернути на новий розгляд. Посилаються на те, що після смерті ОСОБА_5. спадкоємцем був також її син ОСОБА_6, який проживав у спадковому будинку і прийняв спадщину. Вважають, що суд в порушення вимог закону не притягнув їх до участі у справі, як спадкоємців, розглянув справу в їх відсутності, неповно з'ясував обставини, чим порушив їх права та інтереси.

Заслухавши суддю доповідача, пояснення заінтересованої особи ОСОБА_4., яка підтримала доводи апеляційної скарги, позивачок, які просили про її відхилення, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, рішення суду скасуванню з направленням справи на новий розгляд з таких підстав.

Задовольняючи позов, суд виходив з того, що спадкоємцями померлої ОСОБА_5. є в рівних долях її доньки, позивачки у справі, які фактично вступили в управління та володіння спадковим майном.

 

 

2

Проте, такого висновку суд дійшов внаслідок порушення норм матеріального і процесуального права, та неповно перевірених обставин справи.

Відповідно до вимог п.4 ст. 311 ЦПК України, судове рішення підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд якщо суд вирішив питання про права і обов"язки осіб, які не брали участь у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5. Після її смерті залишився будинок у АДРЕСА_1.

Звертаючись у вересні 2006 року до суду з позовом про визнання права власності на зазначене спадкове майно позивачі посилалися на те, що своєчасно не звернулися до нотаріальної контори, але фактично вступили в управління спадковим майном, інших спадкоємців не має.

Між тим, як вбачається із пояснень ОСОБА_4., її батько ОСОБА_6, рідний брат позивачок, на день смерті бабусі ОСОБА_5. постійно проживав у спадковому будинку і після його смерті вони разом з матір"ю звернулися до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

Таким чином, на порушення вимог матеріального і процесуального закону суд першої інстанції , розглянувши справу у відсутності сторін, не перевірив фактичні обставини справи та їх доведеність, не витребував із нотаріальної контори спадкову справу померлої ОСОБА_5, та не притягнувши до участі у справі належних відповідачів, постановив незаконне рішення, яке підлягає безумовному скасуванню з направленням справи на новий розгляд.

Крім того, справу розглянуто у відсутності будь кого із сторін та не притягнуто до участі у справі належного відповідача.

З урахуванням зазначеного,

Керуючись ст. 303, 307, 311,314, ЦПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА :

Апеляційну скаргу ОСОБА_3, ОСОБА_4  задовольнити.

Рішення Новоазовського районного суду Донецької області від 13 вересня 2006 року скасувати, справу направити на новий розгляд до того ж суду, в іншому складі.

Ухвала набирає законної сили з дня проголошення і може бути оскаржена

протягом двох місяців з дня набрання законної сили шляхом подання касаційної

скарги безпосередньо до Верховного Суду України.                                       

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація