Справа № 2-2885/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2010 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді – Берберова Д.М.,
при секретарі – Аблаєве С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Миколаївської селищної ради Сімферопольського району АР Крим, третя особа – Сімферопольська районна державна нотаріальна контора, про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини ,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до Миколаївської селищної ради Сімферопольського району АР Крим, третя особа – Сімферопольська районна державна нотаріальна контора, про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Позивач є спадкоємцем першої черги, проте не встигла звернутись до нотаріальної контори у встановлений законом строк, оскільки тяжко хворіла та в неї померли її близькі родячи.
У судове засідання позивач не з’явилась, надала заяву з проханням розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, наполягала на їх задоволенні.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи за відсутності їх представника на розгляд суду.
Представник третьої особи у судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Як вбачається зі свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, матір’ю записана ОСОБА_2 (а.с. 6).
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с. 16).
Як вбачається з відповіді з нотаріальної контори спадкова справи після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року не заводилась (а.с. 27).
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Задовольняючи позов суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина та позивач є спадкоємцем першої черги.
Позивач пропустила строк, встановлений для прийняття спадщини, оскільки на той час хворіла, та не мала можливості звернутись до нотаріальної контори у встановлений законом строк.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» № 7 від 30.05.2008 року визначаючи спадкоємцеві додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини суд не повинен вирішувати питання про визнання за ним права на спадщину. Спадкоємець після визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини має право прийняти спадщину в порядку, установленому статтею 1269 ЦК України, звернувшись в нотаріальну контору, після чого вважається таким, що прийняв спадщину.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог про надання додаткового строку для прийняття спадщини, тривалістю у 3 місяці.
На підставі наведеного, керуючись статтями 10, 11, 58-60, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до Миколаївської селищної ради Сімферопольського району АР Крим, третя особа – Сімферопольська районна державна нотаріальна контора, про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини – задовольнити .
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк три місяця після набрання рішенням суду законної сили для подачі заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяті днів після проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя (підпис)