№ 2-678/07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2007 року Фрунзенський районний суд м.Харкова у складі: головуючого - судді Бондаревої І.В., при секретарі - Гальченко Ю.М., розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності в порядку спадкування за законом, вказуючи, що їх батьки - ОСОБА_4. та ОСОБА_3. збудували жилий будинок № АДРЕСА_1, який зареєстрований на ім*я батька.
Вважає, що матері - ОСОБА_3. належить 1/2 частина спірного будинку згідно ст.ст.22,28 КпШС України, право на яку вона не оформила юридично та померла ІНФОРМАЦІЯ_2року.
Спадщину прийняли фактично спадкоємці першої черги за законом - його батько ОСОБА_4., відповідач ОСОБА_2. і позивач.
ОСОБА_4. помер ІНФОРМАЦІЯ_1р. Після його смерті він (позивач) спадщину прийняв фактично, відповідно вимогам п.1 ст.549 ЦК України у редакції 1963 р.
У попередньому судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, пояснивши суду, що на момент смерті батька він з братом ОСОБА_2., відповідачем у справі, жили у спірному будинку та користувались ним разом. Будинок мав один вхід та не був розділений між ними в натурі. Батько не був одружений та не мав інших дітей, крім них. Просив суд визнати за ним право власності на 1/2 частину жилого будинку № АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_3. та батька ОСОБА_4.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав та пояснив, що він з позивачем дійсно після смерті батька ОСОБА_4. разом фактично прийняли спадщину, яка відкрилась, постійно проживали у спірному будинку та дотепер ним користуються.
Суд, вислухавши сторони, роз*яснивши наслідки визнання позову, вважає можливим ухвалити у попередньому судовому засіданні рішення про задоволення позовних вимог, у порядку ст.174 ЦПК України, оскільки це не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
При цьому судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини. За повідомленням КП „Харківське міськБТГ', жилий будинок з надвірними будівлями, розташований в м.АДРЕСА_1, зареєстрований заОСОБА_4.
Доказів того, що спірний будинок є спільним майном подружжя ОСОБА_4. та ОСОБА_3. - позивач суду не надав.
Згідно ст.60 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається в обгрунтування своїх вимог та заперечень.
2
Згідно ст.61 ЦПК України, обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Рішенням Фрунзенського районного суду м.Харкова від 10.11.2006 р.^ яке набрало законної сили, задоволено позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання права власності в порядку спадкування за законом, яким за ОСОБА_2. визнано право власності на 1/2 частину жилого будинку № АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4
Зазначеним рішенням було встановлено, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1р. ОСОБА_4. заяви про прийняття спадщини чи про відмову від спадщини до нотконтори не надходили, він був вдівцем та мав двох дітей - ОСОБА_2. та ОСОБА_1., які жили разом з ним та продовжили жити у спірному будинку після його смерті.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1. також фактично прийняв спадщину, яка відкрилась після смерті батька, в порядку, передбаченому п.1 ч.1 ст.549 ЦК України в редакції 1963 р., як спадкоємець першої черги.
За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог та визнає за ОСОБА_1. право власності на 1/2 частину жилого будинку № АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька, ОСОБА_4.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,60,61, 88,213,214,215 ЦПК України, ст.ст. 529,549 ЦК України в редакції 1963 р., суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання права власності в порядку спадкування за законом - задовільнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на 1/2 частину жилого будинку № АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька, ОСОБА_4.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Фрунзенський районний суд м.Харкова шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 22-ц/774/20/К/18
- Опис: про знесення самочинно збудованого майна
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-678/07
- Суд: Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Кривий Ріг)
- Суддя: Бондарєва І.В.
- Результати справи: в позові відмовлено; скасовано частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.03.2017
- Дата етапу: 03.07.2018