Судове рішення #11444622

  6 жовтня 2010 року                                                      справа №2-1156/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Борзнянський районний суд Чернігівської області в складі


судді Тіслюка І.І.

секретар Циліцька Л.В.


розглянувши позовну заяву ОСОБА_3 до Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на успадковане домоволодіння, -

встановив:

ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області в якому просить визнати за ним право власності на домоволодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1, яке ним успадковане за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року рідного брата ОСОБА_4.

Позивач мотивує позов тим, що не може отримати свідоцтва про право власності на вказане домоволодіння, оскільки відсутні первинні правовстановлюючі документи на домоволодіння не оформленого спадкодавцем у відповідності до Закону України «Про власність» (1991р.).

За заявою позивача розгляд справи відбувся без його участі.

Відповідач в судове засідання не з’явився. У письмовій заяві він повідомив суду про визнання позову і просив розглядати справу за його відсутністю в судовому засіданні.

Проаналізувавши письмові доводи позивача в обгрунтування вимог, прийнявши до відома письмове повідомлення відповідача про відсутність заперечень проти задоволення позову, проаналізувавши матеріали справи, суд з`ясувавши факти та перевіривши їх наявними доказами, оцінив правомірність вимог позивача з огляду на положення цивільного законодавства.

Отже, в судовому засіданні встановлено, що станом на 15.04.1991 року домоволодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1 проживав одноособово ОСОБА_4.(спадкодавець). Домоволодіння відносилось до категорії колгоспного двору.

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року. За життя спадкодавця правовстановлюючі документи в МБТІ на належне йому домоволодіння у відповідності до чинного законодавства не оформлялись.

Позивач вважається таким, що прийняв спадщину, оскільки за чинним на той час законодавством поховав брата та доглядав за належним тому домоволодінням, що підтверджено довідкою сільської ради с.Комарівки.

Зі змісту довідки - характеристики Ніжинського МБТІ від 11.08.2010 року, вбачається, що успадковане домоволодіння, яке знаходиться по АДРЕСА_1, в бюро технічної інвентаризаціїї не зареєстроване. Одночасно, рішенням реєстратора МБТІ позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на домоволодіння з причини відсутності первинних правовстановлюючих документів.

Свідоцтво про смерть  спадкодавця – ОСОБА_4 позивачем надано і його ксерокопія долучена до справи.

Інші здобувачі на спадщину судом не встановлені.

Відповідно до ст. 548 ЦК України (ред.1963 р.) для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.

Згідно з ст. 549 ЦК України (ред.1963 р.) - визнається, що спадкоємець прийняв спадщину:

1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном;

2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

Отже, виходячи з положень ст.ст. 524 – 527, 529, 533, 548, 549 ЦК України (1963р.), стосовно умов відкриття спадщини та її прийняття, суд вважає, що позивачем надані необхідні та достатні докази правомірності його вимог про визнання за ним права власності на успадковане домоволодіння.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.524, 525 - 527, 529, 533, 548-549 ЦК України (ред. 1963 р.), ст. 10, 60, 212, 214, 215 ЦПК України, суд, -

вирішив:

 

Позов ОСОБА_3 до Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на успадковане домоволодіння - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на домоволодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1, успадковане ним від ОСОБА_4.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області протягом 10 днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

           

            Суддя

  Борзнянського районного суду                                        Тіслюк І.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація