Судове рішення #11444610

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

                                                                         ( заочне )

                                                                                                                                Справа №2-1301/10.

    15 жовтня 2010 року.                     Місцевий  Борзнянський районний суд  Чернігівської області у складі головуючого  -  судді Страшного О.М.

                                                   при секретарі  -  Граб С.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Борзни справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  втрату права користування житловим приміщенням, -

В С Т А Н О В И В :

      ОСОБА_1 звернулася з позовом до суду до ОСОБА_3 про втрату права користування житловим приміщенням мотивуючи тим, що її донька – ОСОБА_4 з 2000 року по 2007 рік перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_7 вони були прописані і проживали в її житловому будинку за АДРЕСА_1 Після реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС у 2007 році відповідач з того часу в будинку взагалі не проживає. На її неодноразові вимоги знятися з реєстрації в будинку відповідач не реагує, а його реєстрація за даною адресою створює для неї певні незручності, тому дана обставина і змусила її звернутися до суду з метою визнання даної особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням в судовому порядку.

    В судовому засіданні  позивачка заявлені позовні вимоги підтримала у повному обсязі і просять їх задовольнити.      

    Відповідач у судове засідання не з’явився, хоча про місце, дату та час розгляду справи був проінформований своєчасно.

    Заслухавши позивачку, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи суд приходить до слідуючого висновку.

    Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_7, будучи допитаними у судовому засіданні суду показали, що проживають з позивачкою по сусідству. Повністю підтверджують той факт, що  колишній чоловік її доньки – ОСОБА_3 на протязі приблизно 4-5 років в будинку, де постійно проживає позивачка, не проживає.

    Як вбачається з копії паспорта ОСОБА_1 значиться зареєстрованою АДРЕСА_2

    Згідно копії свідоцтва про розірвання шлюбу   26 вересня 2007 року зареєстровано розірвання шлюбу між ОСОБА_3 та ОСОБА_4, після чого доньці позивачки було залишене прізвище – «ОСОБА_7».

Як вбачається з довідки, виданої Шаповалівською сільською радою Борзнянського району Чернігівської області, ОСОБА_3 дійсно зареєстрований в будинку за АДРЕСА_3 однак  за даною адресою з листопада 2005 року не проживає.

    Згідно ч.1 ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

    Згідно ст.72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

    Таким чином суд вважає, що не проживаючи в даному жилому приміщенні протягом більше, ніж шість місяців, при цьому не надавши суду доказів про поважність причин його відсутності за даною адресою протягом цього строку відповідач втратив право користування даним жилим приміщенням, а тому заявлений позов підлягає задоволенню.

    Керуючись ст.ст.10, 11, 58, 60, 212, 215 ЦПК України, ст.71, 72 ЖК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

   

 Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_4

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 8 гривень 50 копійок сплаченого нею судового збору та 37 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

    Апеляційна скарга на винесене рішення може бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.

    Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.

    Суддя місцевого Борзнянського районного суду

                                                         О.М.Страшний.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація