Cпpава № 2-1359/2010 р.
Р I Ш Е H H Я
I М Е H Е М У К Р А Ї H И
21 жовтня 2010 pоку Менський pайонний суд
Чеpнiгiвської областi
в складi:
головуючого - суддi Савченко О.А.
пpи секpетаpi Солонар В.І.
розглянувши у вiдкpитому судовому засiданнi в залі суду м. Мена Чернігівської області цивільну спpаву за позовом ОСОБА_3 до територіальної громади с. Блистова в особі Блистівської сільської ради Менського району Чернігівської області, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А H О В И В:
У вересні 2010 року ОСОБА_3 звеpнулась до суду з позовом до територіальної громади с. Блистова в особі Блистівської сільської ради Менського району Чернігівської області, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_5, після смерті якої відкрилась спадщина за законом, до складу якої входить сертифікат на право на земельну ділянку (пай). Позивачка є спадкоємцем на спадкове майно першої черги. Коли виникла необхідність, позивачка звернулась до державного нотаріуса Менської державної нотаріальної контори для оформлення спадщини і їй було рекомендовано звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини. У шість місяців з дня відкриття спадщини вона не звернулась до нотаріальної контори із відповідною заявою, так як не знала про наявність спадкового майна, тому просить суд визначити їй додатковий строк для подання такої заяви.
В судове засідання позивачка не з”явилась, надала до суду заяву в якій просить справу розглянути без її участі, позовні вимоги підтримує, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідачі в судове засідання не з”яились, надали до суду заяви про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги визнають.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослiдивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що позов пiдлягає задоволенню з таких пiдстав.
Відповідно до ст.ст. 1269, 1272 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину протягом шести місяців з часу відкриття спадщини, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с. Количівка Чернігівського району Чернігівської області померла ОСОБА_5, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 5).
Після її смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить сертифікат на право на земельну частку (пай), який належить померлій спадкодавці (а.с.7).
Позивачка своєчасно не подала заяву до Менської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини через те, що не знала про наявність спадкового майна – сертифіката на право на земельну ділянку (пай). Тобто, позивачка пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини з поважних причин.
За таких обставин, суд вважає можливим визначити позивачці додатковий строк, достатній для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, терміном три місяці.
На підставі викладеного, кеpуючись ст.ст. 1269, 1272 ЦК України, ст.ст. 197, 213, 215 ЦПК України, суд
В И Р I Ш И В:
Позов ОСОБА_3 до територіальної громади с. Блистова в особі Блистівської сільської ради Менського району Чернігівської області, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_5, терміном три місяці, з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду, яке було проголошено у відсутності осіб, які брали участь у справі, подається ними протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя О.А. Савченко
- Номер: 6/188/82/2025
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1359
- Суд: Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Савченко Олександр Анатолійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.04.2025
- Дата етапу: 28.04.2025