Справа № 2- 1403/2010р
Р і ш е н н я
Іменем України
18 жовтня 2010 року Черкаський районний суд Черкаської області в складі
головуючого судді Фетісової Т.Л.
при секретарі Заруби Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси справу за позовом ОСОБА_1 до Геронимівської сільської ради Черкаського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини , -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Геронимівської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини .
В обґрунтування своїх вимог позивач вказує , що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько – ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді права власності на земельну ділянку площею 2 га в межах Геронимівської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЧР №025331 від 09.09.2003 року. Позивач вважає, що згідно ст. 1261 ЦК України, вона є спадкоємцем першої черги та має право прийняти спадщину за законом після смерті ОСОБА_3 . Строк встановлений для прийняття спадщини вона пропустила , оскільки була необізнана в законодавстві та постійно проживає за кордоном – в Італії, де працює. Із – за неприйняття спадщини позивач не може отримати свідоцтва про право на спадщину і реалізувати своє право як спадкоємця , тому змушена звертатись до суду з позовом про визначення додаткового строку на прийняття спадщини, після померлого – ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, терміном три місяці.
Представник позивача ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та пояснила, що позивач ОСОБА_1 не звернулася у встановлений законодавством термін з заявою про прийняття спадщини після померлого , так як вона була необізнана в законодавстві та постійно проживає за кордоном – в Італії, де працює і тому просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини, після померлого ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, терміном три місяці.
Представник відповідача Геронимівської сільської ради Черкаського району , в судове засідання не з’явився, хоча був повідомлений про час та місце слухання справи.
Заслухавши позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав:
Згідно свідоцтва про смерть від 22.09.2009 року актовий запис №29, ОСОБА_3 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно до свідоцтва про народження від 08.03.1950 р. вданого Дахнівською сільською радою депутатів трудящих Черкаського району Черкаської області , вказано , що народилася ОСОБА_1 , в графі мати, зазначене ім’я матері ОСОБА_6 , в графі батько – ОСОБА_3 .
Згідно з копією свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1, виданого Дахнівською сільською радою Черкаського району Черкаської області ,зареєстровано шлюб між ОСОБА_7 та ОСОБА_1 05.05.1979 року, про що зроблено запис №13, дружині присвоєно прізвище «ОСОБА_1».
В установлений ст. 1270 ЦК України строк, позивач ОСОБА_1 не подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини з поважної причини, тому їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, суд вважає, що позивач пропустив строк відповідно до ст. 1270 ЦК України з поважної причини та в судовому засіданні повністю довів ті обставини, на які він послався у позові як на підставу своїх вимог.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 208, 209, 294 ЦПК України та ст.ст. 1235, ч.1 ст. 1268, 1270, ч.3 ст. 1272, ЦК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини, терміном три місяці , після ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Фетісова Т.Л.