Справа № 22- 8472/2010 Головуючий в 1-й інстанції – Саприкіна І.В.
Доповідач – Олійник А.С.,
У Х В А Л А
І М Е Н Е М УК Р А Ї Н И
7 вересня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду м.Києва в складі:
головуючого – судді Олійник А.С.,
суддів – Наумчука М.І., Шахової О.В.,
при секретарі – Пересунько Я.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Молочник» на рішення Шевченківського районного суду м.Києва від 26 червня 2006 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства «Молочник», Державного підприємства «Українське агентство з авторських і суміжних прав» про захист авторських прав,
в с т а н о в и л а:
У серпні 2005 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Молочник» (далі – ВАТ «Молочник») та Державного підприємства «Українське агентство з авторських і суміжних прав» про захист авторських прав. Посилаючись на порушення відповідачами його майнових та немайнових авторських прав на твір образотворчого мистецтва «Засновники Києва» під час маркування продукції ВАТ «Молочник» - плавленого сиру «Міський 30%». Просив зобов’язати ВАТ «Молочник» припинити використання на етикетці свого виробу його авторський твір та стягнути на його користь 3 320 000 грн. компенсації за порушення авторських прав та 100 000 грн. моральної шкоди, а також зобов’язати Державне підприємство «Українське агентство з авторських і суміжних прав» довести через засоби масової інформації дані про належні йому авторські права на скульптурну композицію «Засновники Києва».
Рішенням Шевченківського районного суду м.Києва від 26 червня 2006 року позов задоволено частково. Стягнуто з ВАТ «Молочник» на користь позивача компенсацію в розмірі 332 000 грн. за порушення його авторських майнових прав на твір образотворчого мистецтва (скульптурну композицію) «Засновники Києва» при використанні цього твору на етикетці «Сир плавлений «Міський 30%». Стягнуто з ВАТ «Молочник» на користь позивача 5000 грн. моральної шкоди. У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Не погодившись із вказаним рішенням, ВАТ «Молочник» подало апеляційну скаргу.
Справа розглядалась судом апеляційної інстанції неодноразово.
Ухвалою Апеляційного суду м.Києва від 9 грудня 2009 року апеляційну скаргу ВАТ «Молочник» задоволено, рішення Шевченківського районного суду м.Києва від 26 червня 2006 року скасовано і ухвалено нове про відмову у задоволенні позову про захист порушеного авторського права.
Ухвалою Верховного Суду України від 21 квітня 2010 року рішення Апеляційного суду м.Києва від 9 грудня 2009 року в частині вирішення позовної вимоги про порушення особистих немайнових прав скасовано і передано справу в цій частині на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Під час розгляду апеляційної скарги в Апеляційному суді м.Києва представником ВАТ «Молочник» заявлено клопотання про закриття провадження у справі у зв’язку зі смертю позивача, оскільки позовні вимоги нерозривно пов’язані з його особою і не допускають правонаступництва.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника відповідача ВАТ «Молочник», дослідивши матеріали справи, дійшла висновку про задоволення клопотання про закриття провадження у справі з таких підстав.
Згідно зі ст.310 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі або залишенням заяви без розгляду з підстав, визначених статтями 205 і 207 цього Кодексу.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо померла фізична особа, яка була однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про авторське право і суміжні права» особисті немайнові права автора не можуть бути передані (відчужені) іншим особам.
Як вбачається з відповіді Відділу реєстрації смерті у м.Києві на запит Апеляційного суду м.Києва, ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_1 помер, про що складено актовий запис про смерть №7119 від 20 квітня 2010 року.
З огляду на викладене, рішення Шевченківського районного суду м.Києва від 26 червня 2006 року в частині вирішення позовної вимоги про захист особистих немайнових прав підлягає скасуванню із закриттям провадження у справі в цій частині.
Керуючись ст.ст. 205, 307, 310 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
Рішення Шевченківського районного суду м.Києва від 26 червня 2006 року в частині вирішення позовної вимоги про порушення особистих немайнових прав - скасувати.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства «Молочник», Державного підприємства «Українське агентство з авторських і суміжних прав» про захист авторських прав у частині позовної вимоги про порушення особистих немайнових прав – закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий:
Судді: