Справа № 2-а-1183/10/1512
УХВАЛА
про повернення позову, у зв’язку з невиконанням ухвали суду про залишення позову без руху
29 вересня 2010 року суддя Київського районного суду м. Одеси Сватаненко В.І., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанову по справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
30.08.2010 року заявник звернувся до суду зі скаргою на постанову по справі про адміністративне правопорушення, по якій просить суд скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії ВН № 256904 від 14.08.2009 року.
Зазначена скарга заявника підлягала залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. ст. 106, 107 КАС України, а саме: не сплачений судовий збір і відсутні документи, які б підтверджували звільнення від його сплати, звернення заявника викладено у неправильній формі у вигляді скарги замість правильного адміністративного позову, не вказаний відповідач та його прізвище, ім’я, по батькові та повна назва посади відповідача – інспектора, який склав постанову про адміністративне правопорушення, а також не зазначені та не надані докази, якими обґрунтовуються доводи та вимоги заявника, не надані копії документів за кількістю сторін по справі, що суперечить положенням чинного законодавства України.
Відповідно до ст. 108 КАС України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 106-107 КАС України або не сплачено судовий збір, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 31.08.2010 року скарга заявника була залишена без руху та заявнику наданий десятиденний строк з моменту отримання для усунення недоліків, а також роз’яснено, що у разі невиконання ухвали суду скарга буде повернута заявнику з усіма доданими документами.
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КпАП України постанову іншого органу (посадової особи) по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України (КАС України), з особливостями, встановленими Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому КАС України.
Відповідно до ст. 87 КАС України – судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи.
Особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою (адмінстративним позовом) повинна сплатити судовий збір, що вбачається з положень ст. 89 КАС України.
Однією з вимог до адмінстративного позову є та обставина, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, згідно до положень ст. 106 КАС України.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Так, ухвалою Київського районного суду м. Одеси скарга заявника була залишена без руху та заявнику був наданий строк для усунення недоліків.
Позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Оскільки позивачем до теперішнього часу недоліки усунуті не були, суддя прийшов до висновку, що позов підлягає поверненню заявнику.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 8, 9, 106, 107, 108, 158-160, 165, 167, 185, 186, 254 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_1 на постанову по справі про адміністративне правопорушення - визнати неподаною та повернути заявнику з всіма доданими до неї документами.
Роз’яснити ОСОБА_1, що повернення скарги не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів.
Суддя: