Судове рішення #1143325
Справа №2-137

Справа №2-137.2007р

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

23 січня 2007 року Тарутинський районний суд Одеської області у складі

головуючого -судді                                                    Танасогло Т.М.

при секретарі                                                               Газібар І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до виконкому Тарутинської селищної ради про визнання права власності на ..    спадкове майно ,

ВСТАНОВИВ: 22 грудня 2006 року позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом , посилаючись нате,що після смерті його батька ОСОБА_2, яка сталась ІНФОРМАЦІЯ_1відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку , розташованого за адресою АДРЕСА_1 і він є єдиним спадкоємцем . Але нотаріус відмовив йому у видачи свідоцтва про право на спадщину, в зв 'язку з відсутністю правоустановлюючого документа на спірний будинок.

В   судовому   засіданні   представник   відповідача      підтримав   позов, додатково

пояснивши, що після смерті ОСОБА_2 спадщину фактично прийняла його     дружина ОСОБА_3 ,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 і яка є матір'ю позивача ,а його доверітель проживав у

спірному будинку разом з батьками з 1950 року і проживає там до наступного часу, тому

^   він фактично прийняв у спадщину спірний будинок.                                                      

Представник відповідача з позовом погодився.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи , суд дійшов висновку,що цей позов слід задовольнити .

Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець,який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким,що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього кодексу ,він не заявив про відмову від неї.

Судом встановленого ОСОБА_2 належав будинок розташований за адресою АДРЕСА_1,що підтверджується довідкою Тарутинської селищної ради ради №3122(а.с. 9) , рішеням виконкому Тарутинської селищної ради про відвод земельної ділянки під забудову (а.с. 13) .договором про користування земельною ділянкою (а.с.11) ,актом Ізмаїльского міжміського бюро техничної інвентарізації (а.с. 12) ,дозвілом на виконання робіт (а.с. 14), проектом забудови (а.с. 18,19) ОСОБА_2 заповітів при житті не складав ,що підтверджується довідкою Тарутинської селищної ради №3122 (а.с. 9 )

ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 помер і на цей час відкрилась спадщина (а.с.6) --Спадщину у вигляді житлового будинку    по АДРЕСА_1   фактично прийняла дружина померлого - ОСОБА_3. і син ОСОБА_1 -позивач у справі (а.с. 8) ОСОБА_3. померла 29.07.2006р. (а.с. )

Судом встановлено ,що позивач фактично прийняв спадщину у вигляді житлового будинку , розташованого в АДРЕСА_1 ,тому що на час відкриття спадщини проживав разом з батьком ,а потім з матір'ю і проживає в ньому до цього часу ,що підтверджується довідкою Тарутинської селищної ради № 3120 від 29.11.2006 року (а.с.7)

Згідно техничного паспорту,виготовленого за ухвалою суду Тарутинським БТІ вартість будинку і господарських споруд розташованих за адресою АДРЕСА_1складає 24489 грн. (а.с. 17)

У зв'язку з наведеним ,суд вважає можливим визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно за законом у вигляді житлового будинку і господарських споруд

 

2

розташованих за адресою АДРЕСА_1 вартістю 24489 грн,з площею житлового будинку 33,3 кв.м.

На підставі викладеного, ст.1268 ЦК України, керуючись стст. 10,11,209,212,214,215 ЦПК України, суд :

ВИРІШИВ: Позов ОСОБА_1задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1право власності на спадкове майно за законом у вигляді житлового будинку і господарських споруд розташованих в АДРЕСА_1 , вартістю 24489 грн з площею житлового будинку 33,3 кв.м.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанцій шляхом подачи в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.  

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація