Справа № 2-237/2007р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2007р.
Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
Головуючого судді Мартинова Є.О.
при секретарі Низькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бориспіль цивільну справу за позовом прокурора з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів на транспорті Київської області в інтересах Держави в особі Сільської ради с.Щасливе Бориспілького району Київської обл., 3-я особа на стороні позивача -Боярське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів до ОСОБА_1про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов зазначений позов обгрутовуючи і підтримуючи який в судовому засіданні представник позивача зазначив, що на території Щасливської сільської ради Бориспільського р-ну Київської обл. проходить магістральний газопровід високого тиску 1 класу "Єфремівка-Диканька-Київ", 1020 мм., Ру 55 атм. Згідно до правил охорони магістральних трубопроводів охоронна зона становить 300м. з обох боків від осі газопроводу.
Незважаючи на це, 14.09.2004р. Щасливською сільською радою Бориспільського р-ну Київської обл., за погодженням з Боярським ЛВУМГ, було надано відповідачці земельну ділянку 0,12 Га, надано дозвіл останній на будівництво індивідуального житлового будинку, та передано у приватну власність відповідачці земельну ділянку для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку у АДРЕСА_1 площею 0,12 га.
Вказаним рішенням надано дозвіл на будівництво індивідуального житла в зоні магістральних газопроводів на відстані 210 м. від осі газопроводу високого тиску.
На підставі наведеного рішення відповідачці було видано державний акт на право власності на землю на вказану земельну ділянку.
Після принесення прокурором з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів на транспорті, 25.11.2005р. Щасливською сільською радою зазначений протест було прийнято до відома, а рішення по ньому мало бути винесено після зміни категорії трубопроводу.
На підставі наведеного він просить суд позов задовольнити, визнати недісним названий державний акт на право власності на земельну ділянку, та зобов"язати відповідачку повернути вказану земельну ділянку Щасливській сільській раді.
Представник позивача на позові наполягає.
Відповідачка в судове засідання не з'явилася, хоча про день, час та місце слухання справи повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила, а тому суд прийняв рішення про заочний розгляд справи.
Суд дослідив, проаналізував та оцінив всі зібрані по справі докази і дійшов висновку, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі.
Як встановлено в судовому засіданні, дійсно на ім"я відповідачки 06.01.2005р. видано державний акт на право власності на земельну ділянку Серії ЯБ № 280881 (а.с. 6).
Зазначений державний акт видано на підставі рішення Щасливської сільської ради від 14.09.2004р. № 203.68-20-1V. (а.с.5). Рішення, в свою чергу, виносилось на підставі погодження на забудову з Боярським ЛВУМГ від 23.02.2004р. (а.с.9).
Наведеними вище документами, а також даними рішення Щасливської сільської ради Бориспільського р-ну Київської обл. від 25.11.2005р. № 375.26-33-1V підтверджується, що надана у власність відповідачці земельна ділянка знаходиться в охоронюваній зоні трубопроводу, і погодивши її забудову -сільська рада не отримала на це дозвіл.
Згідно до вимог ст. 67, 73 ЗК України, надані Боярському ЛВУМГ в постійне користування землі -належать до земель транспорту (трубопровідного транспорту, а вздовж підземних трубопроводів встановлюються охоронювані зони.
П.4 ст.4 ЗК України землі державної власності трубопровідного транспорту передавать у власність фізичним і юридичним особам заборонено.
П."а" ч.І ст.112 ЗК України охоронні зони створюються вздовж ліній земель транспорту для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобіганню ушкодженням, а також зменьшенню їх негативного впливу на людей і довкілля.
Відповідно до вимог ст.11 Закону України "Про трубопровідний транспорт", уздовж трубопроводів встановлюються охоронні зони, і земля в їх межах не вилучається.
2
Згідно до Правил охорони магістральних газопроводів, затверджених Постановою КМУ від 16.11.2002р. № 1417, ширина охоронної зони з обох боків від осі газопроводу високого діаметру від 1001 до 1200 м.. - становить 300 м.
Пунктом 11 наведених Правил, на земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон забороняється споруджувати житлові, громадські та дачні будинки, садові та дачно-садові споруди, та інше.
На підставі наведеного, керуючись ст. 4, 67, 73, 112 ЗК України; ст.11 ЗУ "Про трубопроводний транспорт"; Правилами охорони магістральних газопроводів, затверджених Постановою КМУ від 16.11.2002р. за№1417; ст. 10, 60, 210, 212, 213 ЦПК України Суд, -
ВИРІШИВ:
Позов прокурора з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів на транспорті Київської області в інтересах Держави в особі Сільської ради с.Щасливе Бориспілького району Київської обл., 3-я особа на стороні позивача - Боярське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів до ОСОБА_1про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку - задовольнити.
Державний акт на право власності на земельну ділянку Серії ЯБ № 280881 від 06.01.2005р. виданий на ім"я ОСОБА_1Щасливською сільською радою Бориспільського р-ну Київської обл. на підставі рішення сільської ради с.Щасливе Бориспільського р-ну Київської обл. від 14.09.2004р. №203.68-20-1V - визнати недійсним.
Зобов'язати ОСОБА_1повернути Щасливській сільській раді Бориспільського р-ну Київської обл. земельну ділянку (трубопровідного транспорту), загальною площею 0,12 Га по АДРЕСА_1., відповідно до державного акту серії ЯБ № 280881 від 06.01.2005р. на право власності на земельну ділянку.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 (двадцяти) днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Згідно з оригіналом
Суддя Мартинов Є.О.