Справа № 2-8453/10
Р І Ш Е Н Н Я
ім’ям України
«30» вересня 2010 р. м. Слов’янськ
Слов’янський міськрайоний суд Донецької області в складі:
головуючий-суддя Геєнко М.Г.
при секретарі Горичевій С.В.
за участю:
позивач ОСОБА_1
відповідач ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов’янська справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ЖКУ №1 про визначення порядку користування житлом, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визначення порядку користування жилим приміщенням, мотивуючи свої вимоги тим , що їй та відповідачу на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, яке видане 28 вересня 2004 року державним нотаріусом Першої Слов'янської державної нотаріальної контори, за реєстром № 1-2673 належить по ј частки квартири, яка розташована у АДРЕСА_1. На підставі свідоцтва про право власності, яке видане 28 вересня 2004 року державним нотаріусом Першої Слов'янської державної нотаріальної контори, за реєстром № 1-2671 їй належить Ѕ частка вище зазначеної квартири. Право власності позивача і відповідача зареєстроване у реєстрі прав власності на нерухоме майно. Викладене підтверджується правовстановлюючими документами, витягами з реєстрів прав власності на нерухоме майно. Квартира АДРЕСА_1 складається із трьох ізольованих житлових кімнат, зазначених на плані: 2, площею 16,2 кв. метри, 3, площею 11,4 кв. метри, 4, площею 12,5 кв. метри, загалом 40,1 кв. метр та службових та підсобних приміщень. Таким чином, на долю кожного з співвласників, відповідно до належних їм часток припадає по 10,025 кв. метри – ј частка відповідача та 30,075 кв. метри – ѕ частки житлової площі позивача. Позивач згодна, щоб на належні їй ѕ частки квартири їй були виділені у користування житлові кімнати, позначені на плані 2, площею 16,2 кв. метри та 4, площею 12,5 кв. метри. Житлова площа цих кімнат становить 28,7 кв. метри, що відносно відповідатиме належній їй частці у спільній частковій власності.Кімнату, позначену на плані 3, площею 11,4 кв. метри, вважає за можливе передти відповідачу, так як розмір цієї кімнати також приблизно відповідатиме частці відповідача у спільній частковій власності.Службові та підсобні приміщення квартири АДРЕСА_1 просе залишити у спільному користуванні. Від стягнення з відповідача на свою користь різниці у вартості майна відмовляється. Визначення порядку користування житловими приміщеннями у квартирі АДРЕСА_1 необхідно позивачеві для укладення договорів між третьою особою та нею окремого договору на надання житлово-комунальних послуг.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі і суду пояснила, що вона з відповідачем успадкували відповідні частки квартири після смерті ОСОБА_3, який був її чоловіком та батьком відповідача. Вона неодноразово намагалася найти компромісне рішення з приводу користування, але відповідач на це не погоджується і конкретних пропозицій від нього не надходило. Просить суд визначити порядок користування квартирою відповідно до вимог позову.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав повністю, не заперечував проти його задоволення. Зазначив, що згоден на визначення порядку користування квартирою відповідно до вимог позову.
Представник третьої особи, третя особа: ЖКУ №1, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, в судове засідання не зявився, причини неявки суду не повідомив.
Суд, заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, приймаючи до уваги повне визнання позову відповідачем, вважає, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 356 ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.
Зі свідоцтва про право на спадщину за законом НОМЕР_1 та та свідоцтва про право власності НОМЕР_2, виданих 28 вересня 2001 року державним нотаріусом Першої Слов’янської державної нотаріальної контори Донецької області, вбачається, що ОСОБА_1 належить ѕ , а ОСОБА_2 ј частки квартири, яка розташована у АДРЕСА_1
Відповідно до технічного паспорту та плану спірної квартири встановлено, що вона складається з трьох ізольованих житлових кімнат, зазначених на плані: 2, площею 16,2 кв. метри, 3, площею 11,4 кв. метри, 4, площею 12,5 кв. метри, загалом 40,1 кв. метр та службових та підсобних приміщень.
У відповідності зі ст. 358 ч.1, 2 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю.
В судовому засіданні встановлено і підтверджено як поясненнями сторін, так і наданою технічною характеристикою та планом спірної квартири, складеним КП БТІ м. Слов’янськ, вона складається із трьох кімнат площею 16,2 кв.м., 12,5 кв.м., 11,4 кв. м. . Долі співвласників квартири є нерівними. Розмір долі жилої площі , що приходиться на одну частку житлової площі становить 40, 1 кв.м./4 = 10, 025 кв.м. Таким чином, розмір долі ОСОБА_1 них складає 30, 075 кв.м, розмір долі ОСОБА_2 складає 10, 025 кв.м. Виходячи з цих розрахунків, суд вважає цілком обґрунтованими та законними вимоги позивача про виділення відповідачеві у користування житлової кімнати площею11,4 кв.м., позначеною на плані 3. В цьому випадку загальна площа, яка залишиться в користуванні позивача буде становити 28, 7 кв.м. Такий розподіл не порушує права та інтереси співвласників.
Таким чином, аналізуючи надані по справі докази, у їх сукупності, суд дійшов до висновку про можливість задоволення вимог позивачки ОСОБА_1, оскільки можливо визначити порядок користування та володіння житловим приміщенням – квартирою, яка розташована у АДРЕСА_1 у відповідності із визначеними частками співвласників в майні, яке належить їм на праві спільної часткової власності, залишивши службові приміщення у загальному користуванні.
Позивач не вимагає компенсації понесених судових витрат по справі.
Керуючись ст. ст. 356, 357,358 ЦК України, ст. ст. 10,11,60,88,209,212,213-215, 218 ЦПК України, суд ,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ЖКУ №1 про визначення порядку користування житлом задовольнити повністю.
Визначити порядок користування квартирою АДРЕСА_1, виділивши ОСОБА_1 у натурі житлові кімнати позначені на плані 2, площею 16,2 кв. метри та 4, площею 12,5 кв. метри, а ОСОБА_2 виділивши у натурі житлову кімнату позначену на плані 3, площею 11,4 кв.м.
Службові та підсобні приміщення квартири АДРЕСА_1 залишити у загальному користуванні
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Слов’янський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо її не було подано, а у разі її подання - після розгляду справи апеляційним судом, якщо його не скасовано судом апеляційної інстанції.
Суддя Геєнко М.Г.