Судове рішення #11424083

           

Справа № 1-476/10

                                В  И  Р  О  К                

                    І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И        

“21” жовтня 2010 року                                                         Коростенський міськрайонний суд

                                                                                                          Житомирської області

в складі: головуючого судді                                                  Лешко С.М.

                з секретарем                                                          Янковою Ю.Д.

               з участю прокурора                                                           Палій Л.Л.                                  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Коростені кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця с.Холосне Коростенського району, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, непрацюючого, мешканця АДРЕСА_1, раніше не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ст. 289 ч.1 КК України,

в с т а н о в и в:

06.07.2010 року близько 10-ої години ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, знаходився біля магазину “Міраж” по вул.Шатрищанській №10 в м. Коростені і, маючи умисел на незаконне заволодіння транспортним засобом, підійшов до автомобіля ВАЗ-21011, реєстраційний номер НОМЕР_1, який належить ОСОБА_2, але яким за дорученням розпоряджався і керував ОСОБА_3, через незамкнені ліві передні дверцята проник в салон автомобіля, ключем, який знаходився в замку запалення, завів двигун і з місця події уїхав, заволодівши тим самим автомобілем, в баку якого знаходилось 9 літрів бензину і заподіявши потерпілому матеріальної шкоди на загальну суму 9538,70грн.

Допитаний в судовому засіданні по суті пред'явленого обвинувачення ОСОБА_1 винним себе визнав повністю і пояснив, що  дійсно був у поганому настрої, через то що посварився з батьками, випив горілки, а коли побачив автомобіль з ключем в замку запалення, то сів у нього, завів двигун і поїхав  додому, але по дорозі не впорався з керуванням і в'їхав у стовп.

Крім повного визнання своєї вини самим підсудним, його винність у скоєнні інкримінованих йому злочинів стверджується зібраними по справі письмовими доказами.

Враховуючи повне визнання своєї вини підсудним, відсутність сумнівів у добровільності та істинності його позиції та правильне розуміння ним змісту ст. 299 КПК України, суд, керуючись вказаним законом, інші докази по справі не досліджує.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що винність ОСОБА_1 у незаконному заволодіння транспортним засобом повністю доведена і його дії вірно кваліфіковані за ст. 289 ч.1  КК України.

Обираючи міру покарання підсудному, суд враховує тяжкість вчиненого злочину.

Скарг на ОСОБА_1 за місцем його проживання не надходило, на спеціалізованих обліках він не перебуває, має на утриманні малолітню дитину, раніше до кримінальної відповідальності  не притягувався.

Обтяжуючою покарання підсудного обставиною суд  визнає вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.

Пом'якшуючими покарання підсудного обставинами суд визнає щире каяття та відшкодування заподіяної злочином шкоди.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що виправлення ОСОБА_1 можливе  без ізоляції від суспільства і міру покарання йому слід обрати в межах санкції ст. 289 ч.1 КК України з застосуванням ст. 75 КК України якої буде достатньо для його виправлення та запобігання вчиненню нових злочинів.

Цивільний позов по справі не заявлявся.

Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України,  суд

з а с у д и в  :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.289 ч.1 КК України і обрати йому покарання у виді трьох років обмеження волі.

На підставі ст.ст.75, 76 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на  два роки,  якщо протягом цього часу він не вчинить нового злочину, не виїжджатиме за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально- виконавчої системи і буде повідомляти ці органи  про зміну місця проживання і роботи.

Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу залишити  підписку про невиїзд.

Речовий доказ по справі- автомобіль ВАЗ-21011, реєстраційний номер НОМЕР_1, переданий на зберігання потерпілому ОСОБА_3 – залишити у його володінні.

Вирок може бути оскаржений в Житомирський апеляційний суд через Коростенський міськрайонний суд протягом 15 діб з дня його  проголошення.

 

                 

            Суддя:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація