Справа № 1-166
2010 року
ВИРОК
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
6 жовтня 2010 року Городищенський районний суд
Черкаської області
в складі :
головуючого судді Голосія А.В.
при секретарі Горідько Г.О. з участю прокурора Милаш Г.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городище кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Старосілля Городищенського району Черкаської області жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, розлученого, раніше судимого вироком Городищенського районного суду від 26 травня 2004 року
-у скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 164 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 будучи раніше судимим, після відбуття покарання на шлях виправлення не став і знову вчинив злочин. Так, ОСОБА_1 на підставі виконавчого листа № 2-8 виданим 28.01.2009 року Канівським міськрайонним судом Черкаської області зобов”язаний сплачувати аліменти у розмірі 300 грн на утримання сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 на користь матері дитини ОСОБА_3, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.
Проте, ОСОБА_1 став на шлях злісного ухилення від сплати аліментів, а саме: тривалий час ніде не працює, не приймає мір по працевлаштуванню та сплаті заборгованості по аліментах. Іншої допомоги на утримання дитини не надає, в результаті чого в нього виник борг по сплаті аліментів за 19 місяців у розмірі 5 700 грн.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 в пред”явленому обвинуваченні визнав себе винним повністю та пояснив, що згідно рішення Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 28.01.2009 року зобов”язаний сплачувати аліменти у розмірі 300 грн на утримання сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 на користь матері дитини ОСОБА_3 щомісячно, до досягнення дитиною повноліття. Тривалий час він дійсно не платить аліментів та не надає ніякої матеріальної допомоги через те, що не має постійної роботи, хоча і неодноразово попереджувався виконавчою службою Городищенського районного управління юстиції про відповідальність за невиконання рішення суду.
Учасники судового розгляду не оспорюють фактичних обставин справи і тому суд вважає за недоцільне дослідження доказів стосовно цих обставин справи. Учасники проти цього не заперечують.
Підсудний та учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності їх позицій не має. Учасникам судового розгляду роз»яснені їх права, передбачені ст.299 КПК України.
Суд кваліфікує дії підсудного ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КК України як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини (аліментів).
Призначаючи покарання підсудному, суд, враховує характер та ступінь тяжкості скоєного злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують його покарання.
В якості пом”якшуючих обставин суд враховує те, що підсудний щиро кається у вчиненому злочині та сприяв його розкриттю.
Суд, враховує, що підсудний ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, щиросердно кається в скоєному, сприяв розкриттю злочину, проте бере до уваги те, що він раніше судимий, вважає за необхідне обрати йому міру покарання із передбачених ч.1 ст. 164 КК України альтернативних видів покарань у вигляді громадських робіт, як таке, що сприятиме його перевихованню.
Судових витрат по справі немає.
Речові докази по справі відсутні.
Керуючись ст. ст.299, 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 164 КК України і призначити йому покарання по даній статті 100 ( сто) годин громадських робіт.
Міру запобіжного заходу відносно засудженого ОСОБА_1 – підписку про невиїзд залишити дотеперішню, до вступу вироку в законну силу.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Черкаської області через Городищенський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя: