Судове рішення #11422857

                                                                                                                                   

Справа  № 2-4101/10

                 Р І Ш Е Н Н Я

                                                    І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

                18 жовтня 2010 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області  в складі:  

          головуючого - судді  Куковенкова С.В.

           при секретарі – Стасенко Ю.С.,

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрійської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -

                                                              В С Т А Н О В И В:

   Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько - ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку № 30 з відповідними надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 Кіровоградської області.

Зазначений житловий будинок належав спадкодавцю на підставі свідоцтва про право власності, виданого виконкомом Олександрійської міської ради від 31 січня 2001 року на підставі рішення виконкому Олександрійської міської ради за № 477 від 21.07.2000 року та зареєстрованого в Олександрійському МБТІ в реєстрі за № 10605/106 ст. 150 від 31 січня 2001 року.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, вона є спадкоємцем першої черги на зазначене спадкове майно.

Після смерті спадкодавця, відповідно до ст. 1268 ЦК України протягом шести місяців з дня викриття спадщини, вона прийняла спадщину, подавши до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини і видачу свідоцтва про право власності на спадкове майно. Проте,  не може отримати свідоцтва про право власності на спадщину, тому що спадкодавцем було загублено свідоцтво про право власності на будинок і нотаріус відмовляє їй у видачі свідоцтва про право власності на спадщину.

         Зазначає, що інших спадкоємців на зазначене майно немає.

      Враховуючі зазначені обставини, позивач звернулася до суду із позовною заявою про визнання за нею права власності на вказане спадкове майно.

      В судовому засіданні  позивач підтримала позовні вимоги.          

      Представник відповідача позовні вимоги визнав.

      Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

 Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем першої черги після смерті свого батька, ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  

 Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку № 30 з відповідними надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 Кіровоградської області.

Зазначений житловий будинок належав спадкодавцеві на підставі свідоцтва про право власності, виданого виконкомом Олександрійської міської ради від 31 січня 2001 року на підставі рішення виконкому Олександрійської міської ради за № 477 від 21.07.2000 року та зареєстрованого в Олександрійському МБТІ в реєстрі за № 10605/106 ст. 150 від 31 січня 2001 року.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, позивач є спадкоємцем першої черги на зазначене спадкове майно.

Після смерті спадкодавця, відповідно до ст. 1268 ЦК України, протягом шести місяців з дня викриття спадщини, позивач прийняла спадщину, подавши до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини і видачу свідоцтва про право власності на спадкове майно, що підтверджується повідомленням Олександрійської міської державної нотаріальної контори № 1 від 08.09.10 року. Проте,  позивач не може отримати свідоцтва про право власності на спадщину, тому що спадкодавцем було загублено свідоцтво про право власності на будинок і нотаріус відмовляє їй у видачі свідоцтва про право власності на спадщину.

       Як визначено ч. 5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

        Позивач вчинила дію, яка свідчить про прийняття нею спадщини. Отримати свідоцтво про право на спадщину у нотаріальній конторі вона не може через незалежні від неї обставини

        За таких обставин, позовні вимоги щодо визнання за позивачем права власності на спадкове майно підлягають задоволенню.

             Керуючись ст. ст. 316 – 319, 328, 1216 - 1233, 1261 – 1269, 1297, 1298 ЦК України, ст. ст. 10, 31, 60, 209, 212, 214-215, 218, 235, 256  ЦПК України, суд –

                                                                  В И Р І Ш И В:

             Позовні вимоги задовольнити.

 Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за законом після смерті її батька, ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, право власності на житловий будинок  № 30 з відповідними надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 Кіровоградської області (житловою площею - 22,8 кв., загальною площею - 53,3 кв.м.) під літерою «А», прибудови до нього під літерою «а», сіней під літерою «а1» та належних до нього надвірних будівель та споруд: сараю під літерою «Б», погребу під літерою «Г», вбиральні під літерою «В», сараю під літ. ?", сараю під літ. ?", сараю під літ. ?", каналізації під літ. ?", водопроводу під літерою «в», огорожі під № 1, 2,  відмістки І.

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на  рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. до апеляційного суду Кіровоградської області, через Олександрійський міськрайонний суд.  

 

  Головуючий:                                                                                       Куковенков С.В.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація