УКРАЇНА
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_______________________________________________________________________ Справа № 2а-5162/10/1070
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2010 року м. Київ
Київський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого – судді Штогуна С.Г.,
секретаря судового засідання – Мерденова Д.Ю.,
за участю представників сторін:
від позивача – не прибув,
відповідач – не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в:
Позивач, Броварська об’єднана державна податкова інспекція Київської області (далі – Броварська ОДПІ Київської області), звернулась в суд з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) про стягнення податкового боргу по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб в сумі 1596,26 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що відповідач зареєстрований як приватний підприємець Броварською ОДПІ Київської області, та станом на 19.01.2010 року має борг перед бюджетом по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб, який не сплатив, у встановлений Законом строк. Загальна сума боргу перед бюджетом по єдиному податку на підприємницьку діяльність – 1596,26 грн.
Позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 вказану суму боргу в користь Державного бюджету України.
Представник Броварської ОДПІ Київської області в судове засідання не прибув. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідач в судове засідання не прибув. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини не явки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідач - ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Броварської міської ради Київської області, що стверджується свідоцтвом від 18.12.2001 року, перебуває на обліку як платник податків з 18.12.2001 року, а 17.03.2008 відповідачу видано свідоцтво про сплату єдиного податку серії НОМЕР_2.
Відповідачу надано право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, що підтверджується відповідною заявою від 13.03.2008 року. Згідно з довідкою-розрахунком позивача відповідач має податковий борг в сумі 1596,26 грн., в тому числі по сплаті Єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб в сумі 1596,26 грн.
Відповідно до вимог ст.67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, запроваджена Указом Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” (в редакції Указу від 28.06.1999 № 746/99), передбачає особливий порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Крім того єдиний податок не включено до переліку видів податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” від 25.06.1999 № 1251-ХІІ. Таким чином, терміни подачі розрахунку про сплату єдиного податку суб'єктом малого підприємництва встановлені саме вищевказаним Указом.
Відповідно до п. 1 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
Пунктом 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” передбачено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідач зареєстрований як платник податків та застосовує спрощену систему оподаткування, тому зобов’язаний сплачувати єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Так, відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання відповідача зі сплати єдиного податку є зобов'язанням платника податків сплатити до бюджету відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені Указом Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”.
Пунктом 5.4.1 статті 5 Закону N 2181-III визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Податковий борг (недоїмка) – це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання (пункт 1.3 статті 1 Закону N 2181-III).
Відповідно до пункту 6.2.1 статті 6 Закону N 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до пункту 2.7 статті 2 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 3 липня 2001 р. N 266 (надалі –Порядок) податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.
Згідно з пунктом 3.1 статті 3 Порядку податкові вимоги формуються виключно за узгодженими сумами податкових зобов'язань несплачених платником податків в установлені строки.
Відповідно до пункту 3.2 статті 3 Порядку податкові вимоги формуються за несплаченими платником податків в установлені строки сумами податкових зобов'язань, узгоджених: а) податковим органом; б) іншими контролюючими органами.
Згідно з пунктом 6.2.2 статті 6 Закону N 2181-III податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Судом встановлено, що 25.04.2008 р. позивачем було виставлено першу податкову вимогу від 25.04.2008 р. №1/715 на суму податкового боргу 196,26 грн., яка відповідно до поштового повідомлення № 356071 була отримана особисто відповідачем, а 03.09.2008 року відповідачу було виставлено другу податкову вимогу від 03.09.2008 року № 2/1311, яка відповідно до поштового повідомлення № 577034 була повернута без вручення по причині незнаходження відповідача. Зазначена друга податкова вимога від 03.09.2008 року № 2/1311 була розміщена на дошці податкових оголошень, про що складено відповідний акт від 18.11.2009 р. № 16.
Вищезазначені податкові вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку відповідачем не оскаржувались.
Відповідно до пункту 3.1.1 статті 3 Закону N 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували вимоги позивача, відповідач суду не надав.
Суд вважає, що оскільки відповідач маючи податкову заборгованість перед бюджетом в розмірі 1596,26 грн. в добровільному порядку податковий борг не оплатив, вказану суму слід стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в дохід держави, задовольнивши позовні вимоги позивача в повному обсязі.
Судові витрати у справі слід розподілити відповідно до вимог ч.4 ст.94 КАС України, згідно з якою у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.9,69-71,94,97,158-163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити адміністративний позов Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Стягнути із фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 1 596 (одну тисячу п’ятсот дев’яносто шість) гривень 26 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.Г.Штогун
Постанова складена у повному обсязі 09 липня 2010 року.