Судове рішення #11417431

У К Р А Ї Н А

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

________________________________________________________________________________

Справа № 2-а-5427/10/1070

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

24 червня 2010 року                                       м.Київ

Київський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Штогуна С.Г.,

секретаря судового засідання Мерденові Д.Ю.,

з участю представників сторін:

від позивача – Федорчук І.В.,

від відповідача – Войтюк Р.Л.,

від третьої особи – Сліпенко В.В.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державного підприємства Міністерства оборони України «Білоцерківський військовий торг» до Коростенської міської ради Житомирської області, третя особа: Міністерство праці та соціальної політики України про визнання нечинним рішення позачергової 40 сесії 5 скликання від 06 квітня 2010 року №1,

в с т а н о в и в:

    Позивач, Державне підприємство Міністерства оборони України «Білоцерківський військовий торг», звернувся в суд з позовом до Коростенської міської ради Житомирської області про визнання нечинним рішення позачергової 40 сесії 5 скликання Коростенської міської ради Житомирської області від 6 квітня 2010 року №1 про ускладення в організації харчування школярів м.Коростеня, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

    Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивач рішенням тендерного комітету Міністерства праці та соціальної політики України №14 від 24.03.2010 року визнаний переможцем тендеру на закупівлю послуг з організації харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, по ЛОТУ №16, 17 – м.Коростень Житомирської області.

    На виконання вказаного вище рішення тендерного комітету, 1 квітня 2010 року між Міністерством праці та соціальної політики України та позивачем був укладений договір №10/65 на організацію безоплатного харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно з умовами договору позивач (виконавець) надає послуги з організації харчування дітей, а замовник зобов’язується прийняти та оплатити зазначені послуги на умовах та в порядку, визначених договором.

    Водночас рішенням позачергової 40 сесії 5 скликання Коростенської міської ради від 6 квітня 2010 року №1 «Про ускладнення в організації харчування школярів м.Коростеня, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС» висловлено незгоду з вказаним вище рішенням тендерного комітету Міністерства праці та соціальної політики України від 24.03.2010 року №14; заборонено виконавчому комітету Коростенської міської ради здавати комунальні приміщення шкільних їдалень в оренду ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг»; запропонувано адміністрації ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» відкликати свою тендерну пропозицію на закупівлю послуг з організації харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, по ЛОТу №16,17 - м. Коростень.

    Позивач вважає оскаржуване рішення відповідача незаконним, тому просить визнати його нечинним.

    В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив задовольнити вимоги в повному обсязі.

    Представник відповідача заперечив проти позову, просив відмовити в задоволенні вимог позивача.

    Представник третьої особи позов підтримав, просив задовольнити вимоги позивача.

    Суд, заслухавши представників сторін та третьої особи, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов слід задовольнити з таких підстав.

    Судом встановлено, позивач, згідно з рішенням тендерного комітету Міністерства праці та соціальної політики України №14 від 24.03.2010 року (надалі по тексту – рішення тендерного комітету) визнаний переможцем тендеру на закупівлю послуг з організації харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, по ЛОТУ №16, 17 – м.Коростень Житомирської області.

    На виконання вказаного вище рішення тендерного комітету, Міністерством праці та соціальної політики України 24.03.2010 року за №2999/0/14-10/082 був надісланий акцепт, яким позивача повідомлено про те, що він визнаний переможцем тендеру на закупівлю послуг з організації харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, по ЛОТам №16, 17, 19, 37, 41, 44/1, 45, 73 та запропоновано протягом 15 днів укласти відповідний договір.

Відповідно до Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України 01.06.2005р. №242/329 харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах забезпечується безпосередньо у закладі. Питання надання шкільних їдалень з метою організації харчування дітей є невід'ємною частиною виконання умов договору.

Згідно з Порядком надання послуг з харчування учнів у професійно-технічних училищах та середніх навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1997 року №1200, організація харчування дітей у державних навчальних закладах покладається на центральні та місцеві органи виконавчої влади, а в навчальних закладах, які належать територіальним громадам, - на органи місцевого самоврядування, а у приватних закладах - на власника.

    30 березня 2010 року за вих.№427 позивач звернувся до відповідача з проханням забезпечити безперешкодне входження до шкільних їдалень для здійснення прийому – передачі майна та надати для підписання відповідні проекти договорів.

    31 березня 2010 року за вих №448 позивач надіслав відповідачу лист – повідомлення про те, що 01.04.2010 року інвентаризаційні комісії прибудуть в навчальні заклади м.Коростеня для проведення прийому – передачі майна, у зв’зку з чим позивач просив відповідача забезпечити присутність представників комісії з прийому – передачі майна та підготувати договори оренди.

    На вказані вище звернення позивача відділ освіти Коростенської міської ради надав відповідь від 01.04.2010 року №186 про те, що запропоновані дії з прийому – передачі майна шкільних їдалень будуть проведені лише після підписання договору, а відповідач листами 09.04.2010 №02-16/615 та від 12.04.2010 року №02-16-01/621 повідомив, що підписання договорів з оренди приміщень неможливе, оскільки рішення сесії Коростенської міської ради заборонено здачу в оренду приміщень шкільних їдалень.    

1 квітня 2010 року між Міністерством праці та соціальної політики України (замовник) та позивачем (виконавець) був укладений договір №10/65 на організацію безоплатного харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно з умовами договору позивач надає послуги з організації харчування дітей, а Міністерство праці та соціальної політики України зобов’язується прийняти та оплатити зазначені послуги на умовах та в порядку, визначених договором.

    Судом також встановлено, що рішенням позачергової сорокової сесії 5 скликання Коростенської міської ради Житомирської області від 6 квітня 2010 року №1 «Про ускладнення в організації харчування школярів м.Коростеня, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС» висловлено незгоду з рішенням Тендерного комітету Міністерства праці та соціальної політики України від 24.03.2010 року №14 про визнання ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» переможцем тендеру на закупівлю послуг з організації харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, по ЛОТу №16,17 - м. Коростень; заборонено виконавчому комітету Коростенської міської ради здавати комунальні приміщення шкільних їдалень в оренду ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг»; запропоновано адміністрації ДП МОУ «Білоцерківський військовий торг» відкликати свою тендерну пропозицію на закупівлю послуг з організації харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, по ЛОТу №16,17 - м. Коростень.

    Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року №921 «Про затвердження Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» визначений механізм здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти.

    Зазначеною постановою предбачений порядок оскарження процедур закупівель, а також суб’єкти оскарження цих процедур. Суду не надано доказів визнання недійсними результатів процедури торгів, затверджених рішенням тендерного комітету Міністерства праці та соціальної політики України №14 від 24.03.2010 року, тобто дане рішення є чинним, і підстави, визначенні чинним законодавством для зупинення процедури закупівлі з виконання даного рішення відстуні.

    Крім того, відповідач у справі не є суб’єктом оскарження зазнченого вище рішення тендерного комітету.

Відповідно до вимог статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

    З огляду на викладене вище, а також враховуючи, що відповідачем не надано суду доказів правомірності оскаржуваного рішення, суд дійшов висновку, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення вийшов за межі наданих йому згідно із законом повноважень, тому позовні вимоги слід задовольнити та визнати нечинним рішення позачергової 40 сесії 5 скликання Коростенської міської ради Житомирської області від 06 квітня 2010 року №1.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати нечинним рішення позвчергової 40 сесії 5 скликання Коростенської міської ради Житомирської області від 6 квітня 2010 року №1 «Про ускладення в організації харчування школярів м.Коростеня, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильскій АЕС».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови  подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.  

Суддя                                              С.Г.Штогун

 

    Постанова складена в повному обсязі та підписана 25 червня 2010 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація