Судове рішення #11411042

Справа № 2-338/10/0408

Р І Ш Е Н Н Я

(заочне)

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

       04 жовтня 2010  р. Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу у складі:

головуючого -судді:                                    Валуєвої В.Г.

при секретарі          :                                       Севанян М.Б.    

за участю представника  позивача :              ОСОБА_1

       розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Кривого Рогу цивільну справу за позовом ОСОБА_2  до комунального підприємства „ Житлово експлуатаційна організація № 8” ( третя особа  Управління житлово- комунального підприємства виконкому  Криворізької у місті ради м. Кривого Рогу) про  відшкодування  матеріальної та моральної  шкоди, суд ,-

в с т а н о в и в :

   Позивач ОСОБА_2 звернувся  до суду з вищеназваним позовом. В обґрунтування своїх вимог вказав, що він   ОСОБА_2, є власником квартири АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину від 19.11.2004 р., виданим Третьою Криворізькою державною нотаріальною конторою за реєстром № 1-6822 та зареєстроване в БІТ за № 5565057 від 24.11.2004 р.

17 січня 2009 року його квартира була залита гарячою водою.

В результаті залиття квартири йому була  завдана   матеріальна шкода, а саме : кухня -  затоплена стеля площею 1, 5 кв.м., ванна кімната  - затоплена уся стеля площею 3,3 кв.м.; туалет  - затоплена уся стеля площею 1,3 кв.м., та стіни  площею 5,27 кв.м.. Також на місцях затоплень стелі та стін є мокрі, рижі плями.

Згідно з актом комісії КЖП № 8 від 19.01.2009 р., залиття квартири сталося в результаті пориву труб центрального опалення горіщної розводки з вини КЖП № 8.

Між КЖП № 8 та  ОСОБА_2 було укладено договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій від 25.02.2008 р. (далі за текстом -Договір), згідно з яким КЖП № 8 зобов'язано:

-   забезпечувати вчасно та відповідної якості надання послуг;

          - здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень;

         - проводити  у приміщенні  профілактичний  огляд  систем тепловодопостачання тощо. До того ж згідно п. 17, 19 Договору відповідач зобов'язаний відшкодувати споживачеві збитки, заподіяні його майну та/або приміщенню шкоду, заподіяну життю чи здоров'ю споживача внаслідок неналежного надання послуг.

Згідно кошторису ремонту квартири після затоплення завдана шкода оцінюється у сумі 1681,20 гривень.

         Відповідач відмовляється відшкодовувати йому завдану шкоду.

           Крім того, у зв'язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору, внаслідок чого відбувся порив труби, йому  було завдано моральної шкоди, яка полягає у суттєвих фізичних, емоційних та душевних стражданнях. Страждання полягають в тому, що цілий день він  та його  сім'я не могли належним чином скористатися туалетом, оскільки вода лилася зі стелі на підлогу не припиняючись майже добу. Також довелося 2 вихідних дні постійно збирати воду з підлоги у туалеті, кухні та ванній кімнаті та просушувати квартиру. До того ж у квартирі ще протягом 2 тижнів було досить сиро, що негативним чином позначилося на стані здоров'я його сім'ї, а також з"явились рижі плями, які   важко усунути. Все це проходило у нервовому стані, порушуючи звичний порядок життя. Таким чином, вважає,  що за вищевказаних обставин  йому та його сім”ї  завдано моральної шкоди у розмірі 3400,00 гривень .

При визначенні розміру моральної шкоди виходив з наступного. Внаслідок неналежного надання послуг, що призвело до псування його  майна, йому  та його  сім'ї довелося зазнати душевних страждань. Внаслідок сильних емоційних переживань у його     дружини  погіршився стан здоров'я (почалися сильні головні болі, депресія) і довелося пройти курс лікування (копія чеку надається), а дитина почала чхати та кашляти, що теж негативним чином позначилося на здоров'ї дитини. Через це він постійно переживав за здоров'я своєї родини та знаходився у стані морального пригнічення та дискомфорту. До того ж, залиття сталося рано вранці у суботу, а отже, усі вихідні дні, він і його  сім'я змушені були, замість відпочинку та прогулянки з дитиною, 2 вихідних дні збирати воду. Це змінило звичний режим життя, не дозволило ще протягом майже місяця приймати у своїй оселі друзів та знайомих. До того ж сильні переживання були також пов'язані з тим, що у ванній кімнаті був зроблений ремонт: кахель на стінах було покладено на гіпсокартон та зроблено підвісну стелю. Вода лилася також і по стіні, що межує з туалетом, а отже, при залитті гіпсокартону повністю могла обвалитися стіна. Крім того ж вода зі стелі лилася також й на підвісну стелю, що не могло не позначитися на якості підвісної стелі. Розмір його  моральної шкоди безмежний, але якщо навести його в грошовому виразі,  то він міг  би компенсувати за вказану у позові суму за спричинену моральну шкоду,    хоча б витрати, пов'язані з відновленням його здоров'я та здоров'я його  родини відпочинком від усього, що сталося з ним  і членами його родини.

Тому  позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача матеріальної та моральної шкоди.

           В судовому  засіданні позивач участі не приймав, а представник позивача на задоволенні свого позову наполягала  та просила  суд задовольнити в повній мірі.

           Представник відповідача Вязанкін О.О. та представник третьої особи до суду не з”явились, про день та час слухання справи повідомлені належним чином,  причини неявки у судове засідання не повідомили. Тому  суд виніс ухвалу про заочний розгляд справи.

         Вислухавши представника позивача, проаналізувавши матеріали справи,  суд приходить до    висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав. Згідно  до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від  19.11.2004 року і  виданий технійчний паспорт на  квартиру ( а.с. 13) -  ОСОБА_2 є спадкоємцем квартири АДРЕСА_1 ( а.с. 12).  Відповідно до акту  від  19.01.2009 року   комісією, яка  складалась з інженера ПТО Гончаренко Т.Г., майстра ОСОБА_5, за адресою АДРЕСА_1  було встановлено затоплення, а саме   : кухні -  затоплена стеля площею 1,5 кв.м., ванної  кімнати  - затоплена уся стеля площею 3,3 кв.м.; туалета  - затоплена уся стеля площею 1,3 кв.м., та стіни  площею 5,27 кв.м.. Також на місцях затоплень стелі та стін є мокрі, рижі плями( а.с. 4) і  була заподіяна  матеріальна шкода в результаті затоплення, яке відбулось 17.01.2010 року і складає  в сумі 1681,20 грн.   відповідно до  локальної смети ( а.с. 4-9) факт повноваження  робити відповідні розрахуни підтверджується  ліцензією, яка видана Міністерством будівництва, архитектури та житлово- комунального господарства України – товариству з обмеженою відповідальністю Мегаліт ( а.с. 11). Згідно п.п. 17,19 договору ( а.с. 2) який укладений між  сторонами від 25.02.2008 року відповідач, в даному випадку КП „ЖЕО № 8”,  зобов'язаний відшкодувати споживачеві збитки, заподіяні його майну та/або приміщенню шкоду, заподіяну життю чи здоров'ю споживача внаслідок неналежного надання послуг - неналежного надання послуг, яке полягає  і в  неналежному  виконанні своїх обов”язків, які спричинили позивачу матеріальну шкоду в суму 1681,20 гривень,  та яку  суд і стягує з відповідача на користь позивача. Визначенний позивачем  розмір моральної шкоди   знайшов своє підтвердження у судовому засіданні, підтверджується  моральними  стражданнями  його сім”ї, в наслідок сильних емоційних переживань у    дружини позивача,  погіршився стан здоров'я (почалися сильні головні болі, депресія) і довелося пройти курс лікування (копія чеку надається), а дитина теж  почала хворіти,  чхати та кашляти, що теж негативним чином позначилося на здоров'ї дитини та моральному  стану сім”ї позивача. Тому він постійно переживав за здоров'я своєї родини та знаходився у стані морального пригнічення та дискомфорту

На підставі викладенного, керуючись  ст.ст. 15, 60, 88, 212- 215, 223, 226, 227, 233, 294 ЦПК України, ст. 15,16, 1166, 1167 ЦК України,   суд, -

в и р і ш и в :

                  Позов ОСОБА_2  до комунального підприємства „ Житлово експлуатаційна організація № 8” ( третят особа  Управління житлово- комунального підприємства виконкому  Криворізької у місті ради м. Кривого Рогу) про  відшкодування  матеріальної та моральної  шкоди задовольнити повністю.  

      Стягнути з комунального підприємства „ Житлово експлуатаційна організація № 8” ( юридична адреса 50005, м. Кривий Ріг, вул. Циолковського, 7, п/р 26002060109620, Криворізька філія Приватбанку м. Кривий Ріг,  МФО 305750, ЗКПО 13440031) на користь ОСОБА_2   у відшкодування матеріальної шкоди  1681,20  грн. , у відшкодування моральної шкоди 3400 гривень та витрати пов”язані  зі сплатою держмита у розмірі 85 гривень та з інформаційно техничного забеспечення розгляду справи у розмірі 250 гривень.

   

         Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення  до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу . Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

      Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

      Заочне рішення може бути переглянуто Дзержинським районним судом                  м. Кривого Рогу за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

  Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація