Судове рішення #11410291

справа №  2а-4493/10/0670  

категорія  2.11.4

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2010 р.                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді   Кузьменко Л.В. ,

при секретарі -       Маленівському А.О.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  ОСОБА_1  < Текст > 

до   Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції   < Текст > 

про  визнання дій неправомірними, визнання нечинним рішення повністю,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, просить визнати нечинним податкове повідомлення №0000671700/0 від 14.05.2010 року винесене Овруцькою міжрайонною державною податковою інспекцією про нарахування їй зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 2440,58 грн.

Вимоги мотивує тим, що вона у 2009 році за рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 30.07.2008 року отримала кошти передбачені ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист населення, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Отримані кошти нею були задекларовані у декларації про отримання доходів. Проте податковий орган вважає зазначені кошти доплатою до зарплати, яка має оподатковуватись. На думку позивача, зазначені кошти не є по суті заробітною платою, а є соціальною гарантією як постраждалій від наслідків аварії на ЧАЕС. Зазначені кошти фактично виплачені органами праці та соціального захисту населення, який є розпорядником коштів на вказані виплати та оподаткуванню не підлягають.

В судове засідання позивач не з'явилась, просила справу розглядати за її відсутності, позовні вимоги підтримує.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує з тих підстав, що отримані позивачем кошти за рішенням суду відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист населення, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є складовою структури заробітної плати та підлягають оподаткуванню відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб". При задоволенні позовних вимог позивача ОСОБА_1, рішенням Житомирського окружного адміністративного суду постановлено стягнути заборгованість по доплаті громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення. На підставі поданої декларації Овруцькою МДПІ прийнято податкове повідомлення №0000671700/0 від 14.05.2010р., яким позивачу було визначено податкове зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб в сумі 2440,58 грн.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.

Судом встановлено, що 14.05.2010 року Овруцькою МДПІ було прийняте податкове повідомлення №0000671700/0 про визначення ОСОБА_1 зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб відповідно до п. 4.1, пп. 4.2.1 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" в розмірі 2440,58 грн.

Підставою для визначення такого зобов'язанням була подана ОСОБА_1 декларація про отриманий нею доход за 2009 рік у вигляді доплати передбаченої ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист населення, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 16270,50 грн. за рішенням Житомирського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі – Закон), під доходом розуміється сума будь-яких коштів, вартість матеріального майна, інших активів, що мають вартість, в тому числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, чи набутих незаконним шляхом у випадках, визначених підпунктом 4.2.16 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.

Згідно із п. 1.3 Закону, доходом з джерелом його походження в Україні є будь-який дохід, одержаний платником податку або нарахований на його користь від здійснення будь-яких видів діяльності на території України, у тому числі доходів у вигляді заробітної плати, нарахованих (виплачених, наданих) внаслідок здійснення платником податку трудової діяльності на території України від працедавця.

Відповідно до вимог Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", платник податку, який одержав протягом звітного податкового року дохід, зобов'язаний включити його вартість (суму) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати до 01 квітня наступного року річну податкову декларацію до податкового органу за місцем своєї податкової адреси (місце постійного або переважного проживання платника податку) та сплатити податок за відповідними ставками з вартості (суми) об'єктів оподаткування.

Згідно із ст. 2 Закону України "Про оплату праці" до структури заробітної плати входить: основна та додаткова заробітна плата. Додаткова заробітна плата це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством.

За таких підстав, суд приходить до висновку, що доплата до заробітної плати, передбачена ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист населення, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", відноситься до додаткової заробітної плати

Відповідно до ст. 3 Закону, об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний оподатковуваний дохід.

Пунктами 4.1, 4.2 ст. 4 Закону визначено, що загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року.

Доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору включаються до складу загального місячного оподатковуваного доходу та підлягають оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 7.1 ст. 7 Закону.

Така позиція суду підтверджується правовою позицією Вищого адміністративного суду України та Київського апеляційного адміністративного суду.

З урахуванням всіх вищезазначених обставин, суд вважає, що податкове повідомлення податковим органом винесено правомірно і в задоволенні позовних вимог позивачу слід відмовити.

Керуючись Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб", ст. ст. 86, 158-163 КАС України, суд -

постановив:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції про визнання нечинним податкового повідомлення  №0000671700/0 від 14.05.2010 року відмовити за безпідставністю.

          Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

          Уразі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя:                                                                                Л.В. Кузьменко


 Повний текст постанови виготовлено: < Дата > 

присуджено до стягнення < сума > грн.

матеріальну шкоду < сума > грн.

моральну шкоду < сума > грн.

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація