У К Р А Ї Н А
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_______________________________________________________________
2а- 3291/10/1070
У Х В А Л А
22 червня 2010 року м. Київ
Київський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді – Штогуна С.Г.,
При секретарі – Мерденові Д.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача про закриття провадження у справі за позовом Комунального підприємства Київської обласної ради «Васильківське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» до Відділу державної виконавчої служби України Васильківського міськрайонного управління юстиції Головного управління в Київській області про скасування постанови та зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
Позивач, Комунальне підприємство Київської обласної ради «Васильківське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», звернувся в суд з позовом до Відділу державної виконавчої служби України Васильківського міськрайонного управління юстиції Головного управління в Київській області про скасування постанови та зобов’язання вчинити певні дії, а саме про скасування постанови начальника ВДВСУ Васильківського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Київській області № 148/01-022/11 від 29.01.2010 р. про відмову у задоволенні скарги та зобов'язання відповідача прийняти рішення про скасуванню Постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №16479294 від 17.12.2009 р. Державного виконавця Дмитренко Анастасії Володимирівни та відмовити у відкритті виконавчого провадження за наказом № 19/161-09 з д 04.09.2009 року Господарського суду Київської області.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що в провадженні державного виконавця відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції знаходиться виконавче провадження ВП №16479294 від 17.12.2009 р. на підставі наказу № 19/161-09 від 04.09.2009 року Господарського суду Київської області. Провадження це було відкрите Постановою заступника начальника відділу ДВСУ від 17.12.2009 р.
Позивач вважає, що виконавче провадження відкрите з порушенням вимог закону і є таким, що підлягає негайному закриттю, а відтак дії державного виконавця в межах такого провадження є незаконним.
Вказане виконавче провадження відкрите на підставі наказу Господарського суду київської області №19/161-09 від 04.09.2009 року, виданого за рішенням цього суду від 17.08.2009 року, яке було оскаржене в апеляційному порядку та набрало законної сили після набрання законної сили ухвалою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 7.12.2009 року. Позивач вказав, що зазначене вище виконавче провадження було відкрите до набрання законної сили судовим рішенням у справі, у зв’язку з цим позивач звурнувся до відповідача із заявою про скасування постанови про відкриття даного виконавчого провадження, проте згідно з постановою від 29.01.2010 року в задоволенні заяви позивачу було відмовлено.
Позивач вважає дії відповідача з відкриття даного провадження неправомірними, а постанови про відкриття виконавчого провадження та про відмову в задоволенні його заяви незаконними.
Відповідач у справі звернувся в суд з клопотанням про закриття провадження у даній справі як у такій, що не підлягає розгляду в порядку адміністартивного судочинства.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з ч.2 ч.4 КАС України юрисдикіція адміністартивних судів поширюється на всі публічно – правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Відповідно до ст. 85 Закону України „Про виконавче провадження" у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення або відмову у здійсненні редбачених цим Законом дій стягувачем або боржником може бути подана скарга до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до суду.
Згідно зі ст. 121-2 Господасрького процесуального кодексу України встановлено, що скарга на дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня коли дія мала бути вчинена.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розглядами судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» № 14 від 26.12.2003 р. скарги на рішення, дії ( бездіяльність) державного виконавця або начальника відділу державної виконавчої служби подаються до суду, який видав виконавчий документ.
Із матеріалів даної справи вбачається, що позивачем оскаржуються постанови органу державної виконавчої служби, винесені в порядку виконання рішень Господарського суду Київської області та Київського міжобласного апеляційного господарського суду в конкретній справі, постановлених в порядку господарського судочинства, тому суд дійшов висновку, що провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України як у такій, що не підлягає вирішенню в порядку адміністартивного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд,
У Х В А Л И В :
Клопотання відповідача про закриття провадження у справі – задовольнити.
Провадження у справі за позовом Комунального підприємства Київської обласної ради «Васильківське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» до Відділу державної виконавчої служби України Васильківського міськрайонного управління юстиції Головного управління в Київській області про скасування постанови та зобов’язання вчинити певні дії - закрити .
Дана ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: С.Г.Штогун