У К Р А Ї Н А
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________________________________________________________________
Справа №2а- 3359/10/1070
У Х В А Л А
15 червня 2010 року м.Київ
Київський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого – судді Штогуна С.Г.,
Секретаря судового засідання – Мерденові Д.Ю.,
за участю представників сторін:
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Рокитнянського районного центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мотив – УА» про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
Позивач, Рокитнянський районний центр зайнятості, як робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, звернувся в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мотив – УА» про стягнення заборгованості в розмірі 15 754,41 грн..
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 17.12.2007 року до позивача звернулась громадянка ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканка АДРЕСА_1 , якій був наданий статус безробітної та виплачувалась допомога на випадок безробіття, відповідно до довідки від 27.11.2007 року №67 про середню заробітну плату (доходів), виданої відповідачем у даній справі.
Позивач також вказав, що достовірність даних, вказаних у вказаній вище довідці перевірити неможливо через відсутність відповдача за його місцезнаходженням.
Для підтвердження даних, вказаних у довідці, позивач звернувся до УПФ в Шевченківському районі м.Києва за місцезнаходження відповідача, який повідомив, що відповідач сплатив страхові внески до Пенсійного фонду в повному обсязі проте дані про про заробітну плату ОСОБА_1 за 2007 відсутні. Таким чином, внаслідок неправомірних дій відповідача позивачу завдано шкоди на суму 15754,41 грн.
Позивач просив стягнути з відповідача вказану суму страхових внесків.
Відповідно до вимог ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Із матеріалів даної справи вбачається, що правовідносини, з який виник даний спір, фактично є цивільно – правовими, регулюються цивільним та господарським законодавством, оскільки виникли внаслідок заподіяння шкоди позивачу внаслідок неправомірних дій відповідача, тобто ці правовідносини не є публічно-правовими, тому даний спір підлягає вирішенню за правилами та в порядку господарського, а не адміністративного судочинства.
Згідно з вимогами п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин суд вважає, що провадження у даній справі слід закрити як у такій, що не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд,
У х в а л и в :
Провадження у справі за адміністративним позовом Рокитнянського районного центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мотив – УА» про стягнення заборгованості - закрити.
Дана ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.Г.Штогун