Судове рішення #11407600

Справа: 2 – 586/10

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ    УКРАЇНИ

    1 липня 2010 року                         Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області в складі:

                головуючого – судді Томаш В.І.,

                при секретарі – Клепікової К.П.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Орджонікідзе цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади м. Орджонікідзе в особі виконкому Орджонікідзевської міської ради „про визначення додаткового строку для прийняття спадщини”,-

ВСТАНОВИВ:

В судовому засіданні позивачка підтримала та уточнила вимоги висловлені в позовній заяві і просить суд визнати поважною причину пропуску нею строку для прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 та призначити їй додатковий строк для прийняття спадщини терміном два місяці з дня вступу рішення до законної сили.

    Представник відповідача в судове засідання не з’явився, але надіслав до суду заяву у якій повністю визнає позов і просить розглянути справу за його відсутності.    

            Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи і оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку, що заявлені позивачкою вимоги обґрунтовані, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні та підлягають задоволенню в повному обсязі за наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла рідна тітка позивачки ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на квартиру АДРЕСА_1 Дніпропетровської області, а також на грошові заощадження. Вказана квартира належала померлої ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на житло від 28 серпня 1994 року. ОСОБА_2 не мала ні дітей, ні чоловіка і все своє майно вона заповіла позивачці по справі – ОСОБА_1 на підставі заповіту від 20 липня 2004 року, посвідченого приватним нотаріусом Куликом О.П.

Після смерті ОСОБА_2 позивачка своєчасно звернулася до приватного нотаріуса Кулика О.П. і 08 жовтня 2009 року нотаріально оформила заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 Однак, приватний нотаріус Кулик О.П. не відкрив спадкову справу, а адресував зазначену заяву про прийняття спадщини до Орджонікідзевської державної нотаріальної контори. В жовтні 2009 року ОСОБА_1 звернулася до Орджонікідзевської державної нотаріальної контори на консультацію і для вияснення питання відносно того, які саме документи їй необхідно надати для отримання свідоцтва про право на спадщину. Тоді ж позивачка мала при собі вказану заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, але вона не знала про необхідність реєстрації заяви про прийняття спадщини і отримала лише перелік документів, які їй необхідно надати нотаріусу.

В грудні 2009 року ОСОБА_1 захворіла у зв’язку з чим, знаходилась на амбулаторному лікуванні в ЦМЛ м. Орджонікідзе у лікаря-невропатолога з 28 грудня 2009 року по 02 лютого 2010 року з діагнозом: хронічна вертеброгенна радікулопатія на фоні остеохондрозу шийно-пояснічного відділу хребта з множинними протрузіями дисків грудей і пояснічного відділу. Виражений больовий синдром.  Вказані обставини підтверджуються довідкою лікарняно-консультативної комісії ЦМЛ м. Орджонікідзе від 15 червня 2010 року, а також амбулаторною карткою ОСОБА_1

Тому, коли позивачка після лікування звернулася до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину, то з’ясувалося, що вона пропустила строк для прийняття спадщини.

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив  строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може призначити йому додатковий строк, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини.

За таких обставин, суд вважає необхідним визнати поважною причину пропуску ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 строку для прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 та призначити їй додатковий строк для прийняття спадщини терміном два місяці з дня вступу рішення до законної сили.

    Керуючись ст. ст. 1269, 1270, 1272 Цивільного кодексу України, ст. ст. 10, 60, 202, 203, 209 – 211, 213 Цивільного процесуального кодексу України, суд –

ВИРІШИВ:

Визнати поважною причину пропуску ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 строку для прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 та призначити їй додатковий строк для прийняття спадщини терміном два місяці з дня вступу рішення до законної сили.

    Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подано до Орджонікідзевського міського суду протягом 10 – днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 – днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Орджонікідзевський міський суд, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку, передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя Орджонікідзевського

міського суду                                         Томаш В.І.

  • Номер: Б/н 867
  • Опис: про визнання недійсним частини кредитного договору, зобов’язання повернути державний акт на право власності на земельну ділянку і стягнення моральної шкоди
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-586/10
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Томаш Вадим Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.10.2015
  • Дата етапу: 05.10.2015
  • Номер: 2-586/10
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ та зобов'язання здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-586/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Томаш Вадим Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.07.2010
  • Дата етапу: 15.07.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація