Справа № 2-927/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2010 року Роздільнянський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Бобровської І.В.,
при секретарі Яценюк О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Роздільна Одеської області цивільну справу за позовом ВАТ “Одесаобленерго” в особі Роздільнянського району електричних мереж до ОСОБА_1 про сплату заборгованості за спожиту, але не враховану приладом обліку електроенергію в сумі 2816, 75 грн.,
В С Т А Н О В И В:
ВАТ „Одесаобленерго” в особі Роздільнянського РЕМ звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про сплату заборгованості за спожиту, але не враховану приладом обліку електроенергію в сумі 2816,75 грн., завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення шляхом накиду проводів навантаження з ВЛ-0,4кВ на післяоблікову проводку для електрозабезпечення житлового будинку поза приладом обліку. У зв’язку з тим, що відповідач в добровільному порядку завдані збитки не погасив, ВАТ „Одесаобленерго” в особі Роздільнянського РЕМ змушено звернутись до суду з цим позовом.
В судове засіданні представник позивача Вовк О.В. не з'явився згідно раніше наданої заяви про підтримання позовних вимог в повному обсязі та з проханням слухати справу у його відсутність.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про визнання позову у повному обсязі з проханням розглянути справу у його відсутність.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.ст.26, 27 Закону України “Про електроенергетику” споживання електроенергії можливе тільки на підставі договору між споживачем та енергопостачальним, споживання електроенергії при самовільному підключені до електромереж та споживання електроенергії без приладів обліку являється правопорушенням в електроенергетиці.
Судом встановлено, що ВАТ „Одесаобленерго” в особі Роздільнянського РЕМ постачало електричну енергію в будинок в с. Петрівка Роздільнянського району Одеської області, в якому постійно мешкає відповідач.
Особовий рахунок № НОМЕР_1 в Роздільнянському РЕМ відкрито на ім’я ОСОБА_3, у якого ОСОБА_1 придбав будинок. Тому саме він є безпосередньо споживачем електроенергії і перебуває в договірних відносинам з позивачем.
24.03.2010 року працівниками ВАТ „Одесаобленерго” в особі Роздільнянського РЕМ було проведено чергове планове обстеження електроустановок споживачів щодо дотримання Правил користування електричною енергією для населення. В ході перевірки був виявлений факт безоблікового споживання відповідачем електричної енергії без дозволу енергопостачальника шляхом накиду проводів навантаження з ВЛ-0,4кВ на післяоблікову проводку для електрозабезпечення житлового будинку поза приладом обліку. Електроенергія споживалась, але лічильником не враховувалась.
За фактом розкрадання електроенергії був складений акт за № 0084460 від 24.03.2010р. про порушення Правил користування електроенергією споживачем ОСОБА_1, який підписаний трьома представниками енергонагляду та відповідачем, складена схема. (а.с.5-6). З приводу виявленого правопорушення ОСОБА_1 пояснив, що придбаний ним будинок був відключений від енергопостачання, і для проведення ремонтних робіт в будинку він був змушений зробити накид. Погодився сплатити суму заборгованості за електроенергію з урахуванням штрафних санкцій.
Договірні відносини між енергопостачальником ВАТ „Одесаобленерго” в особі Роздільнянського РЕМ та споживачем ОСОБА_1 регулюються Правилами користування електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 року, згідно яких споживач несе відповідальність відповідно до законодавства за крадіжку електроенергії у випадку самовільного підключення до електромереж та споживання електроенергії без приладів обліку.
Відповідно до ст.623 ЦК України у випадках не виконання або неналежно виконання зобов’язання, боржник повинен відшкодувати заподіяні цим збитки.
На підставі викладеного, суд вважає, що дійсно відповідач ОСОБА_1 допустив винні дії, здійснивши безоблікове користування електроенергією, чим спричинив постачальнику електроенергії матеріальні збитки, які повинні бути ним відшкодовані.
Згідно з п.53 вищевказаних Правил, розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до Методики, затвердженої НКРЕ.
Відповідно до розрахунку заподіяних збитків, що зазнав енергопостачальник внаслідок порушення Правил користування електричною енергією ОСОБА_1, їх розмір розрахований правильно згідно п.2.1.9. по формулі 2.7 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006р. за №562, за рік з 25.03.2009р. до дня виявлення порушення 24.03.2010р., складає за 365 днів 2816 грн. 75 коп. і підлягає стягненню з відповідача.
Також, з ОСОБА_1 в порядку ст.88 ЦПК України належить стягнути 30 грн. в рахунок відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 51 грн. сплаченого судового збору на користь Роздільнянського РЕМ.
Керуючись ст.ст.10,11,60,209,212,214-215,218 ЦПК України, ст.ст. 26, 27 Закону України „Про електроенергетику”, ст.ст. 610, 623 ЦК України, „Правилами користування електричною енергією для населення” затверджених постановою КМ України за № 1357 від 26.07.1999р., Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006р. за №562, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ “Одесаобленерго” в особі Роздільнянського району електричних мереж – задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Одесаобленерго” в особі Роздільнянского РЕМ на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання № 2603430103787 в філії Одеського обласного управління ВАТ „Ощадбанк”, МФО 328845, код ОКПО 26302359 в рахунок відшкодування заборгованості за електроенергію 2816,75 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 81 грн. судових витрат на користь ВАТ „Одесаобленерго” в особі Роздільнянского РЕМ на поточний рахунок 2600130103787 в Одеському облуправлінні ВАТ «Ощадбанк», МФО 328845, код ОКПО 26302359.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
- Номер: 6/129/35/2015
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-927/2010
- Суд: Гайсинський районний суд Вінницької області
- Суддя: Бобровська Ірина Віталіївна
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.10.2015
- Дата етапу: 13.10.2015