Судове рішення #11398764

Справа №2-3663/10

_________2010 р.

 Р І Ш Е Н Н Я

 І м е н е м   У к р а ї н и

15 жовтня 2010 року  Слов`яносербський  районний суд Луганської  області у   складі:

головуючого судді                                         Тімінського В.В.

при секретарі                                                 Стрільцовій О.В.

розглянувши у судовому засіданні в смт.Слов`яносербськ справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності на домоволодіння у порядку спадкування за законом, -

 

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулася до суду з позовом, посилаючись на ту обставину, щоІНФОРМАЦІЯ_2року помер її чоловік – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Після його смерті відкрився спадок у вигляді Ѕ частки домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1

    Спадкоємцями на майно померлого є його дружина ОСОБА_1 (позивачка) та їхні діти – ОСОБА_2 і ОСОБА_3 (відповідачі), які на спадщину не претендують.

      Позивачка після смерті чоловіка не зверталася до нотаріальної контори для прийняття спадщини, але прийняла спадщину оскільки була прописана і мешкала разом з померлим чоловіком у спадковому домі на день його смерті.

    В даний час позивачка не може оформити у нотаріуса спадщину з наступних підстав:

-   правовстановлюючий документ (договір дарування Ѕ частини житлового будинку у АДРЕСА_1) не відповідає вимогам ст. 47 Закону України «Про нотаріат»,

-   у правовстановлюючому документі не зазначено у яких саме частинах подарована частка будинку ОСОБА_4 і ОСОБА_1.

    Позивачка у позові просила визнати за нею право власності на Ѕ частину домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, у порядку спадкоємства згідно із законом.

Відповідачі з позовом згодні, просили справу розглянути без них.

У зв’язку з розглядом справи за відсутністю осіб, які беруть участь, судове засідання проводиться без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу у відповідності з ч.2 ст.197 ЦПК України.

Розглянувши матеріали справи, суд знаходить позовні вимоги обгрунтованими та підлягаючими задоволенню, оскільки у судовому засіданні встановлено, що позивачка  дійсно є спадкоємцем за законом на майно померлого чоловіка та за нею дійсно можливо визнати право власності на вищевказане спадкове майно як за спадкоємцем за законом.

       На підставі викладеного, керуючись    ст. ст. 1223, 1261, 1268, 1270  ЦК України,  ст. ст. 10, 60,  212, 214  ЦПК України,  суд -

    В И Р І Ш И В :

                      Позов задовольнити.

        Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкоємства згідно із законом на Ѕ частину домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 після смерті її чоловіка ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

               Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку «А-1»; веранда - а’; сараїв – О,Б,ГЛ,М; погріб – В; гараж – Д;  літня  кухня – Е; веранда – е; тамбур – е’; убиральня – Ж; навіс – Н,П,Р; ворота - № 1; огорожа - № 5,6; водопровід –І; колодязь водопровідний - І’.

        Відповідно до п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» звільнити ОСОБА_1 від сплати держмита, оскільки вона є інвалідом 1-ї групи.

       Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                             Суддя                                                                                   Тімінський В.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація