ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2010 року < ЧАС >м. ПолтаваСправа № 2а-4130/10/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Костенко Г.В.
при секретарі – Кузьменко М.В.
за участю: представника позивача - Андрющенко І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будвироби", третя особа - Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
30 серпня 2010 року позивач Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція в Полтавській області звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будвироби", третя особа - Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради про припинення юридичної особи, посилаючись на те, що в Єдиному державному реєстрі наявний запис про відсутність відповідача за адресою вказаною у ЄДР, що є підставою для звернення податкової інспекції до суду про припинення підприємницької діяльності відповідача в порядку частини другої статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців".
Представник позивача у судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримав, просив їх задовольнити.
Повістка, ухвала та позовна заява з додатками направлені на юридичну адресу відповідача: 39600, м. Кременчук, вул. Жовтнева, 39/41 неодноразово повертались до суду з відміткою поштового відділення про відсутність адресата за вказаною адресою. Відповідно до довідки Державного реєстратора Кременчуцької міської ради відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав.
Згідно із ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, виходячи з викладеного суд виконав свій обов’язок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Таким чином, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю "Будвироби" як юридичну особу (ідентифікаційний код 31069722).
Відповідно до положень пункту 8 статті 19 Господарського кодексу України всі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність і статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Частиною другою статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Абзацом п’ятим частини другої статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” передбачено, що підставою для постановлення рішення про припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
07 червня 2010 року позивачем здійснено вихід за місцезнаходження відповідача.
В результаті виходу встановлено, що відповідач за зазначеною в установчих документах адресою не знаходиться, про що складено акт від 07 червня 2010 року, який наявний матеріалах справи.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 30.09.2010 року внесено запис про відсутність юридичної особи за вказаною адресою.
Відповідно до пункту 17 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" голови державних податкових адміністрацій і начальники державних податкових інспекцій та їх заступники мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації (припинення) суб’єкта підприємницької діяльності.
Згідно до підпункту 8.6 пункту 8 Порядку про порядок обліку платників податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації від 19.02.1998 №80 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.03.1998 за №172/2612, Якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, наявності в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням, то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, постановлення судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до них.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будвироби" про припинення юридичної особи, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будвироби", третя особа - Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради про припинення юридичної особи - задовольнити.
Припинити юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю "Будвироби", що зареєстроване 26.07.2000 року Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області за номером 1 585 105 002 000545, (ідентифікаційний код 31069722).
Копію постанови, після набрання нею законної сили, направити Державному реєстратору Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Будвироби".
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 12 жовтня 2010 року.
Суддя Г.В. Костенко