Справа № 2- 625 2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2010 р. смт. Нова Ушиця
Новоушицький районний суд Хмельницької області
в складі :
головуючого - судді Бондарчука С.С.
при секретарі - Стандрійчук М. П.,
розглянувши у судовому засіданні в смт. Нова Ушиця справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади Вільховецької сільської ради про визнання права власності на спадковий будинок, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до територіальної громади Вільховецької сільської ради про визнання права власності на спадковий будинок та господарські будівлі, після смерті ОСОБА_2, які знаходяться в АДРЕСА_1
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 померла.
Позивач ОСОБА_1 вказала, що являючись спадкоємцем за заповітом, не в змозі
оформити спадщину на спадковий будинок та господарські будівлі , через відсутність свідоцтва про право власності на нього, а тому змушена звернутися до суду , поскільки в позасудовому порядку встановити дані правовідносини неможливо.
Інших спадкоємців на обов'язкову частку спадкового майна немає.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, однак до суду надійшла заява від представника позивача за довіреністю ОСОБА_3, в якій остання просить позов задоволити повністю , справу слухати у її відсутності.
Відповідач у судове засідання представника не направив проте направив до суду заяву у якій визнає позовні вимоги та просить справу розглядати без їх участі.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав:
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що спадкодавець ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданого Вільховецькою сільською радою 14.04.2004 року про що зроблено актовий запис №16. Того ж дня відкрилась спадщина до якої ввійшли усі права та обов’язки, що належали позивачу на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті відповідно до вимог ст.1218 ЦК України, позивач ОСОБА_1 фактично продовжує проживати в будинку і фактично прийняли спадщину.
Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Відповідно до ч.3 ст.1223 ЦК України право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно до п.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Даними заповіту посвідченого секретарем виконавчого комітету Вільховецької сільської ради 16.01.2004 року зареєстрованого в реєстрі №1, який не змінено та не відмінено, підтверджується, що заповідач ОСОБА_2 заповіла усе своє майно позивачу ОСОБА_1.
Тому, позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2., що вбачається з постанови нотаріальної контори від 13.09.2010 року. Спадкова справа нотаріальною конторою не заведена.
Зазначеною вище постановою нотаріуса районної державної нотаріальної контори позивачу відмовлено у вчиненні нотаріальної дії у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок після смерті ОСОБА_2 у зв’язку з відсутністю правовстановлюючого документу на вищезазначене майно.
Судом встановлено, що після смерті ОСОБА_2 позивач прийняла спадщину шляхом постійного проживання в будинку, обробітком земельної ділянки, що підтверджується довідкою Вільховецької сільської ради №2105 від 07.09.2010 р..
З довідки Новоушицького госпрозрахункового проектно – виробничого архітектурно – планового бюро суд вбачає, що нерухоме майно, що належало на день смерті ОСОБА_2 розташоване АДРЕСА_1, загальна площа – 140,5 кв.м, житлова –60,6 кв.м., загальною вартістю – 61 221 гривня.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
За таких обставин суд приймає визнання позову і задовольняє його, оскільки судом встановлені всі обставини, які дають позивачу право на визнання його права власності на майно в порядку спадкування за заповітом і законом.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 174, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст. 16, 328, 1217 – 1218, 1268 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 про визнання права власності на спадковий будинок – задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, як спадкоємиці за заповітом після смерті ОСОБА_2, право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходяться по АДРЕСА_1 загальною площею – 140,5 кв.м., житлова площа – 60,6 кв.м вартістю – 61221 (шістдесят одна тисяча двісті двадцять одна) грн.:
- житловий будинок загальною площею - 60,6 кв.м., вартістю 42 265 грн.;
- веранда, загальною площею – 11,9 кв.м, вартістю 2 414 грн.;
- літня кухня, загальною площею – 16,2 кв.м., вартістю – 10 174 грн.;
- сарай, загальною площею – 26,6 кв. м, вартістю – 2 223 грн.;
- сарай, загальною площею – 5,1 кв. м, вартістю – 941 грн.;
- погріб, загальною площею – 20,1 кв. м, вартістю – 3 204 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Новоушицького
районного суду С. С. Бондарчук