Справа № 2-а-1901/2010 р.
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 жовтня 2010 року м. Золотоноша
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Савенка В.Г.
при секретарі Розпутній І.Г.
розглянувши у судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Золотоніського ВДАІ УМВС України в Черкаській області Литвина Володимира Петровича про визнання незаконною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою по справі про адміністративне правопорушення, серії СА № 174221 від 13.06.2010 року, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП за те, що 13.06.2010 року близьк 20 год. 30 хв. в м. Золотоноша по вул. Визволення ОСОБА_1 керуючи мотоциклом «Сузукі» д.н. НОМЕР_1 рухався зі швидкістю 107 км/год., чим порушив п. 12.6 ПДР України, та накладено штраф у розмірі 340 грн.. ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом визнання незаконною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Позивач в судовому засіданні свій адміністративний позов підтримав повністю та просив його задоволити. При цьому позивач зазначив, що ніякого порушення Правил дорожнього руху України він не вчиняв, а тому вважає дії і постанову інспектора незаконною.
Відповідач інспектор ДПС Литвин В.П. в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин і про причини своєї неявки суд не повідомив.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що постанова серії СА № 174221 від 13.06.2010 року є результатом неналежної оцінки дій водія автомобіля з боку органу ДПС та поставлена з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Як встановлено в судовому засіданні відповідач при складанні протоколу про адміністративне правопорушення порушив вимоги ст.256 КУпАП , не зазначив прізвищ та адреси свідків правопорушення чи понятих, враховуючи, що ОСОБА_1 своєї вини не визнав, а тому цей протокол не міг слугувати доказом по справі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за інкриміноване правопорушення. Також суд вважає, що фіксація мотоцикла на якому рухався ОСОБА_1 що була здійснена приладом «Радіс», не може бути доказом вчинення ним адміністративного правопорушення, оскільки з даної фіксації не можливо встановити чи зафіксований на ньому мотоцикл, що дійсно перевищив швидкість, був той яким керував ОСОБА_1
Судом також встановлено, що прилад "Радіс" не пройшов сертифікацію на території України. Таким чином, винесення постанови лише на доказах, отриманих лише за допомогою приладу "Радіс", є необ’єктивним. Відсутність сертифікації на прилад "Радіс" підтверджується Листом Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України №8/1-817 від 25.03.2009 року.
Також відповідач Литвин В.П. проігнорував, передбачене ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП право ОСОБА_1 на захист, позбавивши його можливості залучити захисника для розгляду даної справи, позбавив його права на подачу доказів (а саме на допит осіб, які були свідками вказаної ситуації), що є суттєвим порушенням процесу і само по собі є безумовною підставою для скасування будь-якого рішення про притягнення особи до адмінвідповідальності як неправомірного. Також, в порушення ст.280 КУпАП відповідач, розглядаючи дану справу про адміністративне правопорушення, не тільки порушив його права на захист, подання доказів та прийняв як доказ невірно складений протокол, а ще й допустився грубих порушень норм ст.280 КУпАП, не з'ясувавши чи було вчинено правопорушення та чи винен ОСОБА_1 в його вчиненні, адже він не допитав свідків, не встановив чи є обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 та інші обставини, що мають значення для вирішення справи. Це при тому, що згідно ст. 245 КУпАП - головним завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення вбачається повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи і вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Оскільки відповідач по справі в судове засідання не з’явився та заперечення проти позовних вимог суду не представив, то суд вважає,задовольнити позов ОСОБА_1 по наявних в справі матеріалах.
В судовому засіданні не встановлено будь-яких інших доказів, крім протоколу, які б засвідчували факт правопорушення ОСОБА_1 безпосередньо 13.06.10р.
Таким чином суд вважає, що ОСОБА_1 13.06.2010 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.122 КупАП не вчиняв, а тому на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП постанова інспектора ДПС Золотоніського ВДАІ УМВС України в Черкаській області Литвина Володимира Петровича по справі про адміністративне правопорушення серії СА № 174221 від 13.06.2010 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення ч. 1 ст.122 КупАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. - підлягає до скасування, а провадження по справі про адміністративне правопорушення за даним фактом підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 6, 60, 104, 104-106 КАС України, ст.. 247 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати дії суб’єкта владних повноважень інспектора ДПС Золотоніського ВДАІ УМВС України в Черкаській області Литвина Володимира Петровича по складанню протоколу серії СА № 156729 та постанови серії СА № 174221 від 13.06.10р. – незаконними.
Постанову інспектора ДПС Золотоніського ВДАІ УМВС України в Черкаській області Литвина Володимира Петровича по справі про адміністративне правопорушення серії СА № 174221 від 13.06.10р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення ч. 1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн., - скасувати, а справу про адміністративне правопорушення за даним фактом - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Золотоніський міськрайонний суд на протязі 10-ти днів з моменту проголошення постанови суду.
Суддя Савенко В.Г.