Справа № 2-7926/10
РІШЕННЯ
Іменем України
(заочне)
21 вересня 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого судді Івасюти Л.В.
при секретарі Зінчук А.О.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
19.08.2010р. ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свій позов позивач мотивує тим, що 27 липня 2007 року уклала шлюб з ОСОБА_2. Від цього шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_3, який на даний час проживає з нею та перебуває на її утриманні. Позивачу одній важко утримувати дитину. Відповідач є батьком дитини ОСОБА_3, однак відмовляється від надання матеріальної допомоги сину та не бере участі у його вихованні .
Посилаючись на вищенаведене, позивач просить суд стягнути з відповідача в її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, в розмірі 50% усіх видів доходу відповідача щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму дитини відповідного віку та 300 грн. на утримання позивача.
В судовому засіданні позивач зменшила позовні вимоги, просила суд стягувати з відповідача в її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3 в розмірі ј усіх видів заробітку відповідача та просила суд аліменти на її користь не стягувати.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи. Суд зі згоди представника позивача вважає можливим провести заочний розгляд справи по наявних доказах, відповідно до вимог ч. 1 ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ОСОБА_3, батьками якого є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с. 4). Дитина перебуває на утриманні позивача, відповідач є батьком дитини, однак в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання сина та не займається його вихованням.
Відповідно ст.180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України аліменти присуджується у частці від доходу матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
В зв’язку з тим, що спір доведено до суду з вини відповідача, витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення слід стягнути з відповідача у відповідності до ст.88 ЦПК України.
При визначенні розміру аліментів, у відповідності до ст.182 СК України, суд врахував стан здоров’я та матеріальне становище сторін і приходить до висновку, що з відповідача в користь позивача, щомісячно, слід стягувати аліменти на утримання сина в розмірі ј частки з усіх видів заробітку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття та крім того, суд вважає, що з відповідача слід стягнути в дохід держави 51 грн. судового збору (державного мита) та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 8, 10, 60, 212 – 215, 224 ЦПК України, ст.ст.180 - 182 СК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити .
Стягувати з ОСОБА_2, який проживає по АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, 29 серпня 2008 народження, в розмірі 1/4 частки з усіх видів його заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 19 серпня 2008 року і до досягнення дитиною повноліття.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць в розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (доходу) ОСОБА_2 .
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 (п’ятдесят одну) грн. державного мита (судового збору).
Стягнути з ОСОБА_2 120 (сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного суду Івасюта Л.В.