Копія УХВАЛА Справа № 2-п-78/10
Іменем України
22 вересня 2010 року Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі:
головуючого : Циганаш І.А.
при секретарі : Федоровій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Ленінського райсуду м. Кіровограда від 15 липня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу , -
Встановив:
Заочним рішенням Ленінського районного суду м. Кіровограда від 15 липня 2010 року, ухваленому у справі за вище вказаним позовом, позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено у повному обсязі.
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про перегляд заочного рішення, посилаючись на те, що з прийнятим рішенням вона не згодна, оскільки в день, коли відбувалося судове засідання, вона була у батьків позивача, так як з квітня 2010 року вона з сином там фактично проживають. Але ще у ночі її дуже турбував біль у зубові, а на ранок ще й розпухла щока, тому їхати в м. Кіровоград вона не змогла, а натомість відвідала лікаря – стоматолога. З відповідачем вони спільно проживали у його батьків з 04.04.2010 року по 30.06.2010р., відносини між ними були добрими, лише перед останнім судовим засіданням позивач кілька днів не ночував в будинку, де проживають його батьки, вона та їхній спільний син. Про те, що між нами були спроби примирення як зазначено в рішенні суду, інформація є неправдивою, так як весь період між судовими засіданнями вони проживали разом та вели спільне господарство, вона навіть сподівалася, що чоловік відізве свою позовну заяву, але можливо він просто забув це зробити. Заочне рішення суду винесено 15.07.2010р., а отримала вона його 23.07.2010р. Просить скасувати заочне рішення Ленінського райсуду м. Кіровограда від 15.07.2010 року та призначити до розгляду в загальному порядку.
Заявниця ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилися, про час та місце слухання справи повідомлялися в установленому законом порядку, причини неявки суду не повідомили.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.
У відповідності до ч.1, п. 1 ч. 3 ст. 231 ЦПК України неявка осіб, належним чином повідомлених про час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви, у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: залишити заяву без задоволення.
В судовому засіданні встановлено, що вище зазначена справа в провадженні Ленінського райсуду м. Кіровограда знаходиться з 29 січня 2010 року, 05 березня 2010 року було призначено попередній розгляд справи, ухвалою суду від 05.03.2010 року сторонам надано строк для примирення – 4 місяці, розгляд справи було відкладено до 05.07.2010 року. 05.07.2010 року відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з”явилася, про час та місце слухання справи повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила, заяв про слухання справи у її відсутність чи відкладення розгляду справи суду не надавала, справу слуханням відкладено на 15.07.2010 року. 15.07.2010 року сторони в судове засідання не з”явилися, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином, від позивача ОСОБА_2 надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Посилання відповідача на те, що суд при ухваленні заочного рішення обмежився лише доказами позивача, а відповідач була позбавлена можливості реалізувати свої процесуальні права та взяти участь у змагальному процесі безпідставні.
Небажання відповідача надавати доказів в обґрунтування своїх заперечень проти позову, зокрема, з причини ухилення від участі в судових засіданнях, давало суду право при заочному розгляді справи обмежитися доказами, наданими іншими сторонами, що повністю відповідає положенням ч. 1 ст. 224 ЦПК України.
Крім того, відповідач в судове засідання не з’явилася та не надала доказів, які б мали істотне значення для правильного вирішення справи.
Керуючись ст. ст. 210, 231 ЦПК України суд, -
Ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення від 15 липня 2010 року - залишити без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Кіровоградської області через Ленінський райсуд м. Кіровограда.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда Циганаш І.А.