Судове рішення #11384951

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

( в порядку скороченого провадження)

14 жовтня 2010 року                                                                            Справа № 2а-3428/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петренко О.С. розглянувши о 12.00 год. у порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом: Олександрійської об’єднаної державної податкової інспекції

до відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1   

про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 5437,80 грн., -

                                                  

ВСТАНОВИВ:

Олександрійська об’єднана державна податкова інспекція звернулася з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 5437,80 грн.

Згідно із п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається за місцем знаходження відповідача.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі – прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем ухвалу про відкриття скороченого провадження було отримано особисто 28 вересня 2010 року (а.с. 18), станом на 14.10.2010  року - заперечення на позовну заяву чи заяву про визнання позову до суду ОСОБА_1 подано не було.

ОСОБА_1  є фізичною особою-підприємцем та зареєстрована Олександрійською міською радою Кіровоградської області 26.09.2008 року.

Також, згідно ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в України» державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, в підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться Олександрійська об’єднана  державна податкова інспекція.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в України» на державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об’єднані державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі: обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, інших платежів, а також здійснення реєстрації фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів.

Крім того, відповідно до пункту 2.1.4 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові органи відносяться до категорії контролюючих.

24 березня 2010 року проведено перевірку дотримання суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, що відображено в акті № 0040/11/26/23/3000604462.

Перевіркою було встановлено наступні порушення:

-п.1,п.2,п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в частині проведення розрахункової операції на повну суму реалізованого товару на суму 372,00 грн. без використання зареєстрованого, опломбованого, переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій; невидачі споживачеві розрахункового документа встановленої форми на повну суму придбаного товару; незабезпечення ведення обліку товарних запасів у встановленому законодавством порядку за місцем їх реалізації щодо відсутності в господарюючому об’єкті в момент його роботи книги обліку доходів  і витрат приватного підприємця Ф-10 всього на суму 938 грн. 90 коп.

-ч.10 ст. 15 Закону України № 481/95-ВР –в частині здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії.

За вказані порушення на підставі п.1 ст.17 та ст.. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000752320 від 31.03.2010 року та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 3737,80 грн.; на підставі абз. 5 ч.2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР рішення про застосування фінансових санкцій № 0000762320 від 31.03.2010 року та застосована фінансова санкція в сумі 1700,00 грн.

Дані рішення були вручено відповідачу 31.03.2010 року.

Згідно з вимогами ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР (далі Закон України про РРО) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Згідно з вимогами ст.17 Закону України про РРО - за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Статтею 20 Закону України про РРО визначено, що  до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

          Згідно з вимогами ч.10 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» відвантаження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що призначені для реалізації магазинами безмитної торгівлі, здійснюється суб'єктами господарювання, які отримали ліцензію на право експорту алкогольних напоїв або тютюнових виробів, з оформленням вантажної митної декларації, при цьому мінімальні оптово-відпускні ціни для алкогольних напоїв не застосовуються.

          Відповідно до вимог ст..17 ч.2 абз.5 Закону України  «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв іта тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання застосуються штрафні (фінансові) санкції у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700,00 гривень.

Дане податкові зобов'язання відповідачем не сплачено.

          Доказів підтверджуючих сплату даної штрафної санкції  до суду надано не було.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 159 –163, 167, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підриємця ОСОБА_1 (ід. номер –НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України в особі Олександрійської об’єднаної державної податкової інспекції  (код ЄДРПОУ 22217326) штрафні санкції  в сумі 5437 (п’ять тисяч чотириста тридцять сім) грн. 80 коп.

Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.

          Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                    підпис                                О.С. Петренко

Згідно з оригіналом



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація