Судове рішення #11380939

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ     СУД       ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ     ОБЛАСТІ

Справа № 22ц-8365/2010                                                                                                      Головуючий у 1-й інстанції – Дячков С.В.

Категорія –37                                                                                                                  Доповідач – Петренко І.О.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

13 жовтня  2010 року

Колегія суддів судової палати по цивільним справам апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:

    головуючого                                    судді  –  Петренко І.О.

    суддів                                                          –  Котушенко С.П., Романюк М.М.

    при секретарі                                              –  Качур Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Заводського районного суду м. Дніпродзержинська від 27 травня 2010 року по справі за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особи Перша Дніпродзержинська державна нотаріальна контора, ОСОБА_3 про продовження строку на прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И Л А:

У січні 2007 року ОСОБА_1  звернулася до суду з позовною заявою та просила ухвалити рішення, яким продовжити їй строк для прийняття спадщини після померлого батька ОСОБА_4, визнати причини пропуску строку поважними.

В обґрунтування позовних вимог вона вказувала на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_4. Після смерті батька відкрилася спадщина, яка складається з квартири АДРЕСА_1. У зв’язку з хворобою, вона попросила другу дружину батька - ОСОБА_2 прийняти спадщину, а потім у добровільному порядку її поділити. 13 липня 2005 року за реєстром №1-2837 Першою Дніпродзержинською державною нотаріальною конторою було видано свідоцтво про право на спадщину на майно її батька на ім’я ОСОБА_2 Дізнавшись про це вона звернулася до відповідачки з питанням в добровільному порядку поділити зазначену квартиру, але остання повідомила їй, що їх домовленість здійснена не буде і вона має намір залишити собі квартиру. Від спадщини позивачка не відмовлялася та у грудні 2006 року  звернулася до Першої Дніпродзержинською державної нотаріальної контори про видачу їй свідоцтва про прийняття спадщини після смерті батька, але їй було відмовлено і окремо зазначено, що ОСОБА_2 в своїй заяві зазначила, що крім неї інших спадкоємців за законом не має.

Рішенням Заводського районного суду м. Дніпродзержинська від 27 травня 2010 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу відхилити, рішення залишити без змін з наступних підстав.

Відповідно  до ст.. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним та обґрунтованим.

Законним є рішення , яким суд , виконавши  всі вимоги цивільного судочинства , вирішив  справу згідно із законом.

Обґрунтованим є рішення , ухвалене на основі  повно і всебічно з”ясованих обставин , на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень , підтверджених тими доказами , які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно  до  положень ст. 308 ЦПК України  апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін , якщо визнає  , що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням  вимог матеріального і процесуального права.

Як було встановлено при розгляді справи , ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько  позивачки ОСОБА_1 ОСОБА_4  ( ар. сп. 11) , якому  належала АДРЕСА_1 ( ар. сп. 193-194).

До нотаріальної контори  ОСОБА_1 звернулась  з заявою про видачу  їй свідоцтва про прийняття спадщини  після смерті батька  у грудні 2006 року ( ар. сп. 8 ) , але їй було  відмовлено , та повідомлено про те , що  спадщину прийняла дружина померлого ОСОБА_4 – ОСОБА_2 , яка повідомила нотаріуса про те , що інших спадкоємців у спадкодавця  немає .

З урахуванням наведеного та з огляду на положення п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК  до спірних правовідносин судом першої інстанції обґрунтовано  застосовані норми ЦК  України  в редакції 1963 р.

Відповідно  до положень  ст.. 550 ЦК України (1963 р.)  строк для прийняття  спадщини , встановлений ст.. 549 цього Кодексу , може бути  продовжений судом  , якщо він  визнає причини  пропуску строку поважними. Спадщина може бути  прийнята після закінчення зазначеного строку і без  звернення до суду  при наявності  згоди на це всіх інших  спадкоємців , які прийняли спадщину. Як встановлено було в суді першої інстанції  ОСОБА_2  13 липня 2005 року за реєстром № 1-2837  в Першій Дніпродзержинській  державній нотаріальній конторі  отримала свідоцтво про право на спадщину на майно спадкодавця ОСОБА_4  Згоди своєї на прийняття спадщини позивачкою не надавала.

Згідно зі ст.. 550 ЦК України (1963 р.)  строк для прийняття спадщини продовжується за наявності  поважних  причин його пропуску. Поважними є причини  пов”язані з об”єктивними , непереборними та істотними  труднощами для  спадкоємця саме на вчинення дій із прийняття спадщини.

У відповідності з положеннями  ст.. 60 ЦПК України  кожна сторона забов”язана довести ті обставини , на які вона посилається  як на підставу своїх вимог та заперечень і доказуванню підлягають  обставини , які мають  значення для ухвалення  рішення по справі і щодо яких  у сторін та інших осіб  , які беруть участь у справі  виникає спір.

Доводи позивачки  на те , що вона після смерті батька  знаходилась  в тяжкому моральному  стані  і дуже хворіла , в зв”язку з чим в 1998 році знаходилась на лікуванні в м. Одеса суд першої інстанції  повно і всебічно  дослідив і оцінив обставини по справі , вивчив надані сторонами докази , правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон , який їх регулює.

Доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права , які призвели  або могли призвести до неправильного вирішення справи , оскільки  вони зводяться до не згоди з рішенням суду ,  були вивчені в суді першої інстанції і отримали оцінку суду.

Керуючись ст..ст. 303,307,308,313,314,315,317,319 ЦПК України , колегія суддів ,-

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – відхилити.

Рішення Заводського районного суду м. Дніпродзержинська від 27 травня 2010 року – залишити без змін.

Ухвала апеляційного  суду набирає  законної сили  з моменту її проголошення , однак  може бути  оскаржена  шляхом подачі  касаційної скарги протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили  до Верховного Суду України .

Судді

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація