Справа № 2-1671/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2010 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючого – судді Серебрякової Т.В.,
при секретарі судового засідання Лукіянчиної Т.І.,
за участю Вознесенського міжрайонного прокурора Миколаївської області Вільчак З.І.,
відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Вознесенськ Миколаївської області цивільну справу за позовом Вознесенського міжрайонного прокурора Миколаївської області в інтересах Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушень правил рибальства , -
ВСТАНОВИВ:
В липні 2010 р. Вознесенський міжрайонний прокурор Миколаївської області звернувся до суду в інтересах Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушень правил рибальства.
В позовній заяві зазначено, що 10 січня 2010 р. відповідач ОСОБА_1 був затриманий органами рибоохорони за порушення п.п.3.15,4.11 Правил любительського і спортивного рибальства, оскільки не маючи дозволу на промисел, останній здійснив незаконний лов риби сіткою з мисини у р. П. Буг. У результаті чого було виловлено 11 (одинадцять) штук карася і 46 (сорок шість) штук тарані, чим згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб, водних безхребетних і водних рослин у рибогосподарських водних об’єктів України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України за №32 від 19 січня 1998 р. „Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об’єктів водного промислу” заподіяв збитків на загальну суму 525 (п’ятсот двадцять п’ять) грн. 30 коп.
У відношенні ОСОБА_1 було складено протокол №006623/8 від 10 січня 2010 р. про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КпАП України. Постановою Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 03 лютого 2010 р. відповідача було визнано винним в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КпАП України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 340 (триста сорок) грн. 00 коп. в дохід держави. Проте, в добровільному порядку матеріальна шкода, завдана рибним запасам держави в сумі 525 (п’ятсот двадцять п’ять) грн. 30 коп. відповідачем не погашена по теперішній час. Посилаючись на викладене, позивач просив позов задовольнити.
В судовому засіданні Вознесенський міжрайонний прокурор Миколаївської області Вільчак З.І. підтримав вимоги, викладені в позовній заяві та просив позов задовольнити. При цьому останній зазначав, що своїми діями відповідач ОСОБА_1 заподіяв шкоду тваринному світу України, тому зобов’язаний її відшкодувати.
Відповідач ОСОБА_1 і судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, проти їх задоволення не заперечував.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, направив на адресу суду письмову заяву, відповідно до якої позовні вимоги підтримує та просить розглянути справу у його відсутність. Ухвалою суду справа розглянута у відсутність представника позивача, оскільки в справі є достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.
Дослідивши та оцінивши матеріали справи у межах заявлених позовних вимог та на підставі доказів, відповідно до вимог, передбачених ст.11 ЦПК України, судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.
Так, зі змісту протоколу №006623/8 від 10 січня 2010 р. про адміністративне правопорушення вбачається, що 10 січня 2010 р. в смт. Олександрівка Вознесенського району Миколаївської області на р. Південний Буг, відповідач ОСОБА_1 застосувавши заборонене для спортивного та любительського рибальства промислове знаряддя лову (сітка мисинова) без відповідного дозволу, незаконно вилов рибу, а саме: карась в кількості 11 (одинадцять) штук, тарань в кількості 46 (сорок шість) штук, чим порушив Закон України „Про тваринний світ” від 13 грудня 2001 р., п.п.3.15, 4.11 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 р.
В наслідок викладеного, суд приходить до висновку, що своїми діями відповідач ОСОБА_1 заподіяв шкоду тваринному світу України.
Відповідно до абз.4 ч.2 ст.10 Закону України „Про тваринний світ” від 13 грудня 2001 р., громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними тваринному світу внаслідок порушення вимог законодавства про охорону, використання і відтворення тваринного світу.
За таких обставин та враховуючи такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства цінних видів риб, водних безхребетних і водних рослин у рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України за №32 від 19 січня 1998 р., з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача підлягає стягненню шкода, завдана рибним запасам держави в сумі 525 (п’ятсот двадцять п’ять) грн. 30 коп.
Згідно ч.5 ст.81, ст.88 ЦПК України, п.п. 27,30 ч.1 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито” від 21 січня 1993 р., з відповідача ОСОБА_1 також підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст.10,11,209,212,213,214,215 ЦПК України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов Вознесенського міжрайонного прокурора Миколаївської області в інтересах Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушень правил рибальства - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Олександрівка Вознесенського району Миколаївської області, на користь держави в особі Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області (Банк УДК в Миколаївській області, р/р №31116106700113, ОКПО 234069957, МФО 826013) завдану рибним запасам держави шкоду в сумі 525 (п’ятсот двадцять п’ять) грн. 30 коп.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Олександрівка Вознесенського району Миколаївської області , судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн. 00 коп. на користь Держави в особі місцевого бюджету Олександрівської селищної Ради Вознесенського району Миколаївської області (банк УДК в Миколаївській області, код банку 23406957, МФО 826013, код платежу 22090100, р/р №31416537700114).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з отримання копії цього рішення.
Суддя Т.В. Серебрякова
- Номер: 6/215/61/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1671/2010
- Суд: Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Серебрякова Тетяна Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.03.2018
- Дата етапу: 03.04.2018