Судове рішення #11370018

                               

                                                                                              справа №2-5319/10

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

5 жовтня 2010 року

Рівненський міський суд у складі :

головуючого - судді Мельника О.В.,

при секретарі Яремі Г.В.,

з участю позивача ОСОБА_1, його представника – адвоката ОСОБА_2,

відповідача ОСОБА_3,

розглянувши в судовому засіданні у місті Рівному цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, визначення місця проживання неповнолітніх дітей,  

встановив:

У судовому засіданні позивач уточнив позовні вимоги та пояснив, що перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі з 15.11.2003 року. Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей. Стверджує, що шлюб існує формально, між подружжям виникають постійні суперечки через несумісність характерів та різні погляди на сутність сімейного життя. Такі стосунки проходять на очах у неповнолітніх дітей, що негативно впливає на їх психоемоційний стан та розвиток. Бажання налагоджувати стосунки немає Спроби для примирення до позитивного результату не призвели. Старший син на момент розгляду справи судом проживає з ним, а менший з матір’ю, проте діти постійно бачать та спілкуються між собою.  Просить шлюб розірвати, старшого сина залишити проживати з батьком, меншого сина залишити проживати з матір’ю. Витрати по оформленню розірвання шлюбу покласти на позивача.

Відповідач позов визнала повністю, не заперечувала щодо розірвання шлюбу, залишення після розірвання шлюбу старшого сина проживати з батьком, а меншого з матір’ю. Підтвердила, що між подружжям фактично склались  негативні стосунки, що не дозволяє зберегти сім’ю. Наміру для примирення не має.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 15.11.2003 року.

Як слідує із свідоцтв про народження неповнолітніх ОСОБА_4, 2004 року народження та ОСОБА_5, 2006 року народження їх батьком є ОСОБА_1, а матір’ю – ОСОБА_3.  

Суд вважає доведеними ті обставини, що внаслідок різних поглядів на життя між подружжям склались вкрай негативні стосунки, що перешкоджають їм зберегти сім’ю, тому існування шлюбу слід визнати формальним.

Суд прийшов до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, є порушенням їх права на повагу до сімейного життя, що розцінюється судом як таке, що має істотне значення.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Відповідно до ч. 1 ст. 157 СК України, питання виховання дитини вирішується батьками спільно.

Судом встановлено, що жоден із неповнолітніх дітей сторін по справі не досяг десятирічного віку.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 СК України, місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

Сторони, як батьки неповнолітніх дітей погодили між собою порядок проживання неповнолітніх дітей, а саме те, що після розірвання шлюбу старший син подружжя залишиться проживати з батьком, а менший – з матір’ю.

Враховуючи викладене, а також те, що сторонами було добровільно погоджено вказаний вище порядок виховання неповнолітніх дітей і на момент розгляду справи судом такий порядок вже фактично діє, орган опіки і піклування Рівненського міськвиконкому не заперечував щодо визначеного сторонами порядку проживання неповнолітніх дітей, на підставі ч. 1 ст. 160 СК України, ст. 4, ст. 112 СК України, керуючись ст.ст. 10,11,60,81,88,212,214,215, ЦПК України, суд ,

в и р і ш и в :

    Позов задоволити.

    Шлюб, зареєстрований Відділом реєстрації актів громадянського стану м. Рівне 15 листопада 2003 року, актовий запис № 1884 між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 - розірвати.

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 після розірвання шлюбу залишити проживати з батьком.  

ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 після розірвання шлюбу залишити проживати з матір’ю.

    Стягнути з ОСОБА_1 сімнадцять гривень ( 17 грн. ) витрат,  пов’язаних з із розірванням шлюбу в органах РАГС. ОСОБА_3 від витрат звільнити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація