Судове рішення #11362481

Справа № 2 – 1636/2010

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

13 серпня  2010 суддя    Вознесенського  міськрайонного  суду  Миколаївської області  Серебрякова Т.В.,  розглянувши  матеріали  позовної заяви  ОСОБА_1   до ОСОБА_2  про  визнання  права власності на земельну ділянку  в порядку спадкування за заповітом, -

ВСТАНОВИЛА:

В липні  2010 р.  ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до  ОСОБА_2   про визнання   права власності на земельну ділянку  в порядку спадкування за заповітом.  

В обґрунтування позовних вимог позивачка ОСОБА_1 в позовній заяві зазначала, що                             ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її  батько  – ОСОБА_3,   після смерті  якого відкрилась спадщина, яка складається з земельної ділянки, площею  7,24  га,  кадастровий номер  4823082300:02:000:0196,   що розташована  в межах  території   Малодворянської сільської  Ради  Єланецького району Миколаївської області та яка призначена для  ведення  товарного сільськогосподарського  виробництва. За життя ОСОБА_3  зробив заповітне розпорядження, відповідно до якого останній  заповідав позивачці право на  земельну частку (пай), що знаходилась  в КСП „Прогрес”  Єланецького району Миколаївської області  та належала спадкодавцю за життя на підставі Сертифікату  МК № 0189764, виданого Єланецькою  районною державною адміністрацією Миколаївської області   27 серпня  2000 р., а також земельну ділянку, яка буде відведена  в натурі (на місцевості) згідно вищевказаного Сертифікату.    

При зверненні позивачки до Першої  Вознесенської державної нотаріальної контори Миколаївської області  з приводу видачі свідоцтва  про право  на спадщину за заповітом  на вищевказане майно,  державним нотаріусом  було відмовлено в оформлені  спадщини, оскільки з наданих  позивачкою документів, неможливо було встановити, що  в заповіті мається на увазі саме  та земельна ділянка,  яка належала  ОСОБА_3  за життя  на підставі  Державного  акту на права власності на земельну ділянку від 06 травня 2005 р., та рекомендовано звернутися до суду для вирішення вказаного питання.  

Посилаючись на  неможливість оформлення своїх спадкових прав в державній нотаріальній конторі, позивачка ОСОБА_1 просила  позов задовольнити та визнати за нею  право  власності на вищевказане спадкове майно в порядку спадкування за заповітом.

За правилами  ст.114 ЦПК України, яка  визначає виключну підсудність,  позови, що виникають з приводу  нерухомого майна, пред’являються за місцезнаходженням  майна або основної  його частини.

 Тобто,  під правила  цієї норми  підпадають категорії справ про визнання  права власності на нерухоме майно, про визнання права користування нерухомим майном, тощо, тобто усі категорії справ, у яких об’єктом  спору є нерухоме майно.

При цьому, відповідно до ст.181 ЦК України до нерухомих речей  (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані  на земельній ділянці,  переміщення яких є неможливим  без їх знецінення та зміни їх призначення.  

З матеріалів справи вбачається, земельна ділянка,  площею  7,24  га,  кадастровий номер  4823082300:02:000:0196,   відносно  якої виник спір про право власності в порядку спадкування та яка є об’єктом  спору, розташована  в межах  території   Малодворянської сільської  Ради  Єланецького району Миколаївської області,  тому  вказана справа  суду не підсудна та  підлягає поверненню  позивачеві.

Згідно п.4 ч.3 ст.121 ЦПК України, суд повертає заяву  у випадках,  коли справа не підсудна суду.

За таких обставин та  враховуючи вимоги, що передбачені ст.114 ЦПК України, дана позовна заява  суду  не підсудна та підлягає поверненню позивачці, роз’яснивши останній, що для розгляду та вирішення  даної справи   потрібно звернутися  до належного  суду за місцезнаходженням  спірного нерухомого  майна або основної  його частини.

Керуючись ст.ст. 209, 210, п.4 ч.3 ст. 121 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву   ОСОБА_1   до ОСОБА_2  про  визнання  права власності на земельну ділянку  в порядку спадкування за заповіто м -    повернути позивачці.

Ухвала може бути оскаржена  в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти  днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                       Т.В.Серебрякова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація