Судове рішення #11358696

                                                                                                                                                                                                                                              Справа № 2-1273/10 року

                                                                                                                               

РІШЕННЯ

 Іменем України

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

04 жовтня 2010   року                                                        

            в складі головуючого - судді  Воронюк В.А.

            при секретарі                            Полонській Н.М.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Козятині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення прізвища дитини-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом до ОСОБА_2, в якому просить визначити, що народжений нею ІНФОРМАЦІЯ_1 син повинен бути зерєстрований на прізвище ОСОБА_1, тобто за прізвищем матері.

Позивачка посилається на те, що 14 лютого 2010 року  вона вступила в шлюб з відповідачем по справі ОСОБА_2 Після реєстрації шлюбу прийняла своє родове прізвище – ОСОБА_1, проти чого не заперечував чоловік. ІНФОРМАЦІЯ_1 в Козятинській ЦРЛ вона народила сина, проте зареєструвати його народження в органах РАЦС та отримати свідоцтво про його народження вона не може, тому що вони з відповідачем не дійшли згоди щодо  визначення прізвища сина . Вона  бажає,  щоб її син носив разом із нею прізвище «ОСОБА_1», оскільки  дитина  проживає  з нею в родині, де всі носять прізвище ОСОБА_1,  сина  утримує  вона . Відповідач не забирав її з пологового будинку, не провідував у лікарні, взагалі дитини не бачив, не  проявляє батьківську турботу, не  допомагає матеріально та взагалі не цікавиться дитиною. Тому в інтересах дитини доцільно буде якщо син буде носити її прізвище ОСОБА_1.  

В судовому засіданні позивачка позов підтримала, та підтвердила обставини зазначені в позовній заяві, крім того додала, що з відповідачем припинили спільне проживання  в червні 2010 року та після досягнення дитиною  річного віку мають намір розлучитись. Відповідач жодного разу не провідав дитину, не бачив сина, не  допомагає  матеріально, тому просить, щоб прізвище  сина присвоїти її ОСОБА_1.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, просить  присвоїти дитині прізвище ОСОБА_2, так як він вважає, що дитина повинна носити прізвище батька.

Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що сторони 14.02.2010 року зареєстрували шлюб в відділі реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції за актовим записом №202,. Після реєстрації шлюбу   позивачка прийняла своє родове прізвище - ОСОБА_1 (а.с.6)

Від спільного проживання у них ІНФОРМАЦІЯ_1  народився син, що підтверджується медичним свідоцтвом про народження №352/1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.8)

Проте зареєструвати сина в органах РАЦС та отримати свідоцтво про народження позивачка не може, оскільки вони з відповідачем не можуть дійти згоди щодо визначення прізвища дитини.

Відповідно до ч.1 ст. 145 СК України прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище   визначається за їхньою згодою.

Оскільки сторони не дійшли  згоди щодо визначення прізвища дитини,  проте  враховуючи , що  дитина  проживає  з позивачкою, відповідач не  цікавиться  життям  дитини, не приймає участь в її вихованні та  не утримує матеріально, то відповідно до ч.3 ст. 145 СК України ,суд вважає, що в інтересах малолітньої дитини , доцільним буде  

визначити народженому ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 хлопчику прізвище матері «ОСОБА_1 «.

Керуючись ст..145 п.3 СК України,ст..ст.3,5,58-60,208,209 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити, що народженй ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 хлопчик (син) повинен бути зареєстрований на прізвище матері «ОСОБА_1».

Рішення може бути оскарженим до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд протягом 10 днів  з дня проголошення рішення.

Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація