Судове рішення #11355923

  Справа № 2 – 2274  

2010 рік  

УХВАЛА  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

18 жовтня 2010 року  

Суворовський районний суд м. Одеси, в складі:  

головуючого судді – Виноградової Н.В.,  

при секретарі          – Славинській К.М.,  

розглянувши в судовому засіданні в залі суду, в м. Одесі цивільну справу за позовом Суворовської районної адміністрації Одеської міськради до ОСОБА_1, треті особи: Виконавчий комітет Одеської міськради, КП «ЖКС «Північний» про приведення об’єкту у первинний стан,-  

встановив:  

У провадженні Суворовського районного суду знаходиться зазначена цивільна справа за позовом Суворовської районної адміністрації Одеської міської ради про приведення об’єкта в первинний стан.  

Позивач, відповідач, треті особи в судове засідання не з’явилися, про місце та час його проведення були повідомлені (розписки, поштові повідомлення) причини неявки суду не повідомляли.  

Право   Суворовської районної адміністрації Одеської міської ради   на звернення до суду визначено ч. 7 ст. 376 ЦК України, відповідно до якої у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам осіб, істотного порушення будівельних  норм  і  правил  суд  за     позовом відповідного органу державної влади або місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.  

Частиною 2 ст. 376 ЦК України передбачено, що особа, яка здійснила самочинне будівництво нерухомого майна не набуває права власності на нього.  

Згідно зі ст. 5 Закону України «Про основи містобудування», при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені:  

- розробка містобудівної документації, проектів конкретних об'єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням державних стандартів, норм і правил, регіональних і місцевих правил забудови; розміщення і будівництво об'єктів відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих   о   б'єктів;                                                          

- раціональне використання земель та територій для містобудівних потреб, підвищення   ефективності    забудови   та   іншого    використання земельних ділянок;  

-   урахування державних та громадських інтересів при плануванні та забудові  

територій;  

-  урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва;  

-  захист прав громадян та громадських організацій згідно з законодавством.  

Статтею 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» передбачено, що будівництво (реконструкція) об'єкту - здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів.  

Статтею 12 Закону України «Про основи містобудування» передбачено, щодо компетенції органів місцевого самоврядування у сфері містобудівельної діяльності на їх території належить право затвердження місцевих правил забудови, внесення змін у зазначені документи за поданням спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури відповідно до законодавства.  

Згідно вказаної статті, рішенням Одеської міської ради від 17.04.2001р. № 2153-XXIII затверджено «Положення про порядок реконструкції вбудованих, вбудовано-прибудованих та прибудованих приміщень в м. Одесі» (далі-Положення).  

Положення регламентує порядок отримання дозволу та збирання вихідних даних для проектування, здійснення проектних робіт^узгодження, експертизи за затвердження проектів реконструкції вбудованих, вбудовано-прибудованих та прибудованих приміщень зі зміною та без зміни функціонального призначення, здійснення будівельних робіт та прийняття в експлуатацію.  

Положення обов'язкове для усіх суб'єктів містобудівної діяльності - фізичних та юридичних осіб, незалежно від форм власності, організаційно-правової форми та підпорядкованості й поширюється на всю територію міста Одеси.  

Згідно п. 1.10 Положення, учасники містобудівної діяльності несуть відповідальність за правопорушення, які були допущені при реконструкції вбудованих, вбудовано-прибудованих та прибудованих приміщень, згідно діючого законодавства України.  

Відповідно до п. 5.5. Положення, реконструкція приміщень, яка розпочата та здійснюється без реєстрації в Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради та без дозволу на здійснення будівельних робіт, вважається самовільною та забороняється всім суб'єктам містобудівної діяльності.  

Таким чином, при здійсненні без проектно-правової документації та без отриманого дозволу на будівництво прибудови відповідачем порушено вимоги «Положення про порядок реконструкції вбудованих, вбудовано-прибудованих та прибудованих приміщень в м. Одесі», затвердженого рішенням Одеської міської ради від 17.04.2001р. № 2153- XXIII.  

Крім того, наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000р. № 273 затверджено Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт (далі-Положення). Це Положення встановлює порядок та умови надання дозволу на виконання будівельних робіт з нового будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення, реставрації та капітального ремонту. Положення обов'язкове для застосування усіма суб'єктами будівництва незалежно від форм власності, відомчої належності та джерел фінансування.  

Згідно п.1.1. Положення дозвіл на виконання будівельних робіт є документом, що посвідчує право забудовника (замовника) на виконання будівельних робіт, у відповідності до затвердженої проектної документації, підключення до інженерних мереж та споруд. Виконання будівельних робіт без відповідальність згідно діючого законодавства.  

В пункті 5.1. Положення зазначено, що виконання будівельних робіт на об'єктах без одержання дозволу або його завчасної перереєстрації, а також виконання не зазначених у дозволі будівельних робіт, вважається самочинним і тягне за собою відповідальність згідно діючого законодавства.  

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про основи містобудування» будівництво об'єктів містобудування незалежно від форм власності здійснюється з дозволу відповідних рад. Це право Ради можуть делегувати відповідним виконавчим органам.  

Таким чином зазначений спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб’єкта владних повноважень, який реалізовує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції стосовно забезпечення законності, правопорядку, охорони прав і свобод і законних інтересів громадян.  

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених Конституцією України та законами України (ст. 17 КАС України в ред. 07.07.2010 року).  

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.  

Керуючись ст.ст. 2, 17 КАС України, ст.ст. 205, 206 ЦПК України, суд –  

УХВАЛИВ:  

Провадження в цивільній справі за позовом Суворовської районної адміністрації Одеської міськради до ОСОБА_1, треті особи: Виконавчий комітет Одеської міськради, КП «ЖКС «Північний»  про приведення об’єкту у первинний стан – закрити.  

Роз’яснити Суворовській районній адміністрації Одеській міськраді право звернення з зазначеним позовом в порядку передбаченому КАС України.  

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5 – ти денний строк з дня оголошення ухвали.  

Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація