Судове рішення #11354214

                 Справа  №2-1258/2010 рік  

  Р I Ш Е Н Н Я  

I М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И  

15 жовтня  2010 року                                                                            м. Долина

Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:

головуючого суддi - Андрусiва I.М.  

з участю  секретаря-Литвинюк І.М.

розглянувши у вiдкритому судовому засiданнi в мiстi Долинi справу за позовом  

ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання права  власності на нерухоме майно,-    

в с т а н о в и в :  

Позивачка зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_6,у зв»язку з смертю якого відкрилась спадщина за законом. Спадкоємцем першої черги за законом є вона та діти ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5 Після смерті чоловіка вона, як дружина фактично прийняла спадщину,оскільки добудовувала  будинковолодіння, у якому проживала, користувалась майном, підтримувала його у належному стані.

Звернувшись в Долинську міську державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини після смерті чоловіка їй було відмовлено через відсутність витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно,з цих підстав  вона позбавлена можливості отримати в нотаріуса свідоцтво про право на спадщину за законом, хоч прийняла спадщину і вона належить їй з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті чоловіка. Таким чином, вона стала власницею спадкового майна, але в позасудовому порядку не має можливості це документально підтвердити, що стало підставою  звернення до суду з цим позовом.

Позивачка  вимоги, викладені в позовній заяві уточнила та просила визнати за нею право власності на 1\2 частину будинковолодіння ,яка залишилась після смерті чоловіка ,в решті позовні вимоги  підтримала в повному обсязі, зіславшись на вищевказані обставини.  

Відповідачі  ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечили щодо задоволення позовних вимог,згідні щоб за мамою визнати право власності на  1\2 частину будинковолодіння.

Суд, вислухавши доводи сторін, дослідивши здобуті та перевірені в судовому  

засіданні докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з  

наступного.  

У відповідності до вимог ст. 1216  Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи,яка померла (спадкодавця) до іншої особи (спадкоємця).

Згідно із ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем разом на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину і незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцю з часу відкриття спадщини.      

Фотокопією свідоцтва про смерть НОМЕР_1,актовий запис № 2185 підтверджується що ОСОБА_6  помер ІНФОРМАЦІЯ_1.          

Свідоцтво про одруження НОМЕР_2 від 20.06.1970 року, підтверджує, що ОСОБА_2  являється дружиною ОСОБА_6.  

Згідно довідки №917 від 13.09.2010 року, виданої виконавчим комітетом Новошинської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області встановлено, що ОСОБА_6 був до дня смерті головою господарства і за ним обліковувалась будинковолодіння в АДРЕСА_1.

В судовому засіданні встановлено,що позивачка після смертів чоловіка фактично прийняла спадщину,добудовувала будинок ,ремонтувала його ,утримувала в належному стані ,користувалась речами які залишились та обробляла земельну ділянку яка призначення для обслуговування будинковолодіння.  

Таким  чином, суд приходить до висновку,що за позивачкою необхідно визнати право власності на 1\2 частини будинковолодіння в АДРЕСА_1.

На підставі викладеного, ст. ст.392 Цивільного кодексу України, керуючись  ст. ст. 213, 215,218  ЦПК України, суд,-

  ВИРІШИВ:  

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_2  право власності на ? частину будинковолодіння, яке знаходиться в АДРЕСА_1 та складається із житлового будинку, стодоли, стайні, сараю,вбиральні,огорожі, криниці, яке належало ОСОБА_6, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1.

 Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня  

проголошення рішення до апеляційного суду Івано-Франківської області через            

Долинський районний суд.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація