ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
Справа № 2-8321/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2010 року.
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючої судді Юрдиги О.С.
при секретарі Бєлоусовій К.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання права власності на автомобіль,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Головного управління праці та соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації про визнання за ним права власності на автомобіль марки «Фольксваген Пасат 1.8» шасі НОМЕР_3, 1998 року випуску, зі зняттям його із обліку в органах соціального захисту населення та надання дозволу на перереєстрацію транспортного засобу.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що після смерті дідуся ОСОБА_3 відкрилась спадщина на автомобіль - марки «Фольксваген Пасат 1.8» шасі НОМЕР_3, 1998 року випуску. Даний автомобіль був наданий відповідачем ОСОБА_3 як інваліду ІІ-групи за цільовою гуманітарною допомогою, а відмова відповідача надати погодження на реєстрацію права власності на автомобіль позбавляє його можливості перереєструвати автомобіль в органах ДАІ та користуватись ним.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів викладених в позовній заяві та просив позов задовольнити, пояснивши, що автомобіль марки «Фольксваген Пасат 1.8» шасі НОМЕР_3, 1998 року випуску визнаний гуманітарною допомогою для подальшої передачі інваліду ОСОБА_3 , а після його смерті, відповідно до Постанови КМВ від 08.09.1997 р., повинен залишитися членам його сім»ї. На час смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 питання про забезпечення інвалідів автомобілями вирішувалося відповідно до Постанови КМУ від 19.07.2006р. №999, однак рішення про визнання автомобіля гуманітарною допомогою ОСОБА_3 винесено відповідно до постанови від 08.09.1997 р. Враховуючи, що акти цивільного законодавства не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом»якшують або скасовують цивільну відповідальність особи, тому вказаний автомобіль слід зняти з обліку в органах соціального захисту населення, оскільки строк його експлуатації складає понад 10 р. та передати у його власність, як спадкоємця за законом та такого, що проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда на час його смерті.
Представник відповідача у судове засідання не з»явився подав заперечення на позовну заяву, в обґрунтування якого відзначив, що Комісія з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України протоколом №26/ГД-10433 від 13.01.2005 визнала автомобіль марки ««Фольксваген Гольф 1.6» шасі НОМЕР_4, 1994 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 гуманітарною допомогою для головного управління для подальшої передачі інваліду ОСОБА_3, який ІНФОРМАЦІЯ_1 помер, а строк експлуатації автомобіля переданого йому не перевищив 10 років, крім того в його сім»ї відсутні інші інваліди, тому вказаний транспортний засіб підлягає примусовому поверненню .
Дослідивши та оцінивши зібрані докази по справі, суд встановив наступні обставини справи.
Як вбачається із свідоцтва про народження позивача НОМЕР_5 виданого 25.10.1975 р. Зеленогайською сільською радою Заліщицького району Тернопільської області, актовий запис №11; свідоцтва про народження батька позивача - ОСОБА_4 НОМЕР_6 виданого 11.06.1962 р., актовий запис №51, позивач ОСОБА_1 є онуком ОСОБА_3
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача - ОСОБА_4, що стверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_7 виданим ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис №4.
Відповідно до перекладу Дарчої з німецької на українську мову, ОСОБА_5 подарувала в рамках гуманітарної допомоги автомобіль марки «Фольксваген Пасат» шасі НОМЕР_3, об»єм двигуна 1781 см.куб., 1998 року випуску, головному управлінню праці та соціального захисту населення м.Тернополя, для подальшої передачі п. ОСОБА_3 інваліду 2-ї групи, який проживає в с.Зелений Гай Заліщицького району.
Комісія з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України протоколом №26/ГД-2695/К від 16.02.2006 визнала автомобіль марки «Фольксваген Пасат » шасі НОМЕР_3, об»єм двигуна 1781 см.куб., 1998 року випуску гуманітарною допомогою для головного управління для подальшої передачі інваліду ОСОБА_3
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_8, автомобіль марки марки «Фольксваген Пасат 1.8» шасі НОМЕР_3, 1998 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 зареєстровано на ОСОБА_3 являється гуманітарною допомогою із забороною продажу
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер, що стверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_9 виданим 10.10.2008р. виконавчим комітетом Зеленогайської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області, актовий запис №10.
Відповідно до довідки Зеленогайської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області №379 №380 від 03.09.2010р., позивач являється єдиним спадкоємцем ОСОБА_3 постійно проживав із ним та вів спільне господарство.
Повідомленням Заліщицької державної нотаріальної контори №655/1-14 від 12.10.2010р. стверджується, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на автомобіль марки «Фольксваген Пасат 1.8» шасі НОМЕР_3, 1998 року випуску.
Відповідно до ч.2 ст.11-1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» 22.10.1999 року N1192-XIV, після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім'ї за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім'ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно.
Відповідно до п.16. «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями» затвердженого постановою КМУ від 19.07.2006 р. N999, після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції, строк експлуатації якого більше ніж 10 років, залишається члену сім'ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда
Пункт 37 Постанови Кабінету Міністрів України №999 від 08.09.1997р. «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями», в редакції, яка діяла на час отримання ОСОБА_3 автомобіля, передбачав, що після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений безоплатно або на пільгових умовах залишається у його сім»ї та знімається із обліку в органах соціального захисту населення. Перереєстрація автомобіля на ім»я одного з членів сім»ї інваліда, який на час смерті інваліда проживав разом з ним, проводиться ДАІ з дозволу органу соціального захисту населення, де інвалід перебував на обліку як власник транспорту.
Таким чином, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності та враховуючи те, що позивач фактично вступив в управління спадковим майном, на час ввезення автомобіля та визнання його гуманітарною допомогою діяло положення, яке передбачало залишення автомобіля, строк експлуатації якого перевищив 10 років члену сім»ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований разом із ним, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають до задоволення, шляхом визнання за ним права власності на легковий автомобіль марки «Фольксваген Пасат 1.8» шасі НОМЕР_3, 1998 року випуску в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 діда ОСОБА_3 та зобов”язання відповідача зняти зі свого обліку з наданням дозволу на перереєстрацію вказаного автомобіля .
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 4, 10, 60, 215, 223 Цивільного процесуального кодексу ст.ст. 5, 392, 1223, 1268 Цивільного кодексу України, Постановою КМ України №999 від 08.09.1997р. «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями» зі змінами та доповненнями, суд,-
Вирішив :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на автомобіль марки «Фольксваген Пасат 1.8» шасі НОМЕР_3, 1998 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 діда ОСОБА_3 .
Зобов”язати Головне управління праці та соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації зняти зі свого обліку автомобіль марки «Фольксваген Пасат 1.8» шасі НОМЕР_3, 1998 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2.
Зобов»язати Головне управління праці та соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації надати ОСОБА_1 дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу - автомобіля марки «Фольксваген Пасат 1.8» шасі НОМЕР_3, 1998 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 в Державтоінспекції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.
Головуюча-суддя Юрдига О.С.
Копія вірна
Суддя Юрдига О.С.