Судове рішення #11349595

Справа № 2-3059/10  

Категорія 45  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

  18 червня 2010 року Нахімовський районний суд м. Севастополя в складі:  

головуючого судді – Котешко Л.Л.  

при секретарях    - Пекарініній І.А., Потєєвій О.С.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,  

  В С Т А Н О В И В:  

  ОСОБА_1 пред'явила до суду позов до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу і стягнення аліментів на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частки зі всіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно. В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, просила шлюб розірвати, вказуючи, що вони з відповідачем з жовтня 2009 року подружні відносини не підтримують, спільно не проживають, загального господарства не ведуть, загального бюджету не мають, між ними втрачені відчуття любові і пошани один до одного внаслідок небажання відповідача матеріально утримувати сім’ю, відсутності постійного місця роботи, зловживання алкоголем. Вважає, що сім'я повністю розпалася, зберегти її не можливо, в часті стягнення аліментів на утримання дочки ОСОБА_4 позовні вимоги підтримала, просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, оскільки матеріальної допомоги на утримання дочки відповідач не надає.  

Відповідач в судове засідання не з’явився, сповіщався згідно вимог діючого законодавства, надав заяву з проханням про розгляд справи за його відсутність, позовні вимоги ОСОБА_3 визнав у повному об’ємі, у зв’язку з чим, відповідно до ст. 169 ч.4 ЦПК України, визнаючи наявні матеріали про права і взаємостосунки сторін достатніми, суд знаходить можливим розглянути справу у відсутність відповідача та ухвалити рішення.  

Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим і підлягаючим задоволенню.  

Встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 07 березня 2008 року. Від шлюбу мають малолітню дитину – дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачем, спору про її місце проживання між подружжям немає.  Подружжя з жовтня 2009 року спільно не проживає, подружні відносини не підтримують, загального господарства не ведуть, загального бюджету не мають, сім'я розпалася внаслідок сварок, обумовлених  взаємним нерозумінням внаслідок небажання відповідача утримувати сім’ю матеріально, зловживання алкоголем, відчуженням, втратою один до одного відчуттів любові і пошани. Позивачка вважає, що примирення і відновлення відносин неможливе.  

На підставі викладеного, суд вважає, що сім'я сторін повністю розпалася,  зберегти її не можливо,  шлюб існує формально, у зв'язку з чим, підлягає розірванню. Майнових претензій подружжям не пред'явлено. Враховуючи, що на утриманні позивача знаходиться неповнолітня дитина, яка проживає з нею, суд виходячи з обставин справи, вважає, що витрати по реєстрації розірвання шлюбу необхідно покласти на відповідача,  позивача від витрат звільнити.  

Також суд вважає  за   необхідне стягнути на користь позивача аліменти на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходів) відповідача.  

Відповідно до ч.1 ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову.  

На підставі висловленого ст. ст. 104, 112, 180, 182, 183, 191 ч.1 СК України, керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України, суд  

 

В И Р І Ш И В:  

Позов задовольнити.  

Шлюб між ОСОБА_2 і ОСОБА_1, зареєстрований 07 березня 2008 року відділом РАГС Нахімовського районного управління юстиції м. Севастополя по актовому запису № 72 - розірвати.  

Стягнути при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС з ОСОБА_2 держмито на користь держави у розмірі 17 грн., ОСОБА_1 від витрат звільнити.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Севастополь на користь ОСОБА_1 аліменти на  

    утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття дитини, починаючи утримання з 19 березня 2010 року.  

Стягнення аліментів допустити до негайного виконання в межах місячного платежу.  

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн. і витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у сумі 120 грн.  

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд м.Севастополя шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з моменту оголошення і подачі апеляційної скарги на рішення протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.  

  Суддя   підпис  

  Рішення суду вступило в законну силу 30 червня 2010 року.  

  КОПІЯ ВІРНА.  

  Суддя  Нахімовського районного  

суду міста Севастополя Л.Л. Котешко  

 

  • Номер: 6/766/711/19
  • Опис: поновленняпропущеного строку для предьявлення виконавчого документу
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-3059/10
  • Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
  • Суддя: Котешко Людмила Леонідівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.11.2019
  • Дата етапу: 21.11.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація