Справа 2-126/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 вересня 2010 року Старосинявський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого-судді Баськова М.М.
при секретарі Басок Н.Д.
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старій Синяві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Заліссянської сільської ради Старосинявського району Хмельницької області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
В травні 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Заліссянської сільської ради Старосинявського району про визнання поважною причини пропуску строку для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті його баби ОСОБА_3, і визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про її прийняття. На обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що після смерті баби відкрилася спадщина, яка складається із земельної частки (паю), а він будучи спадкоємцем за законом першої черги, оскільки його мати ОСОБА_4, яка була дочкою спадкодавиці, померла ІНФОРМАЦІЯ_2, тільки в квітні 2010 року випадково взнав про наявність спадкового майна, а тому не подав своєчасно до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав.
Представник відповідача – Заліссянської сільської ради Старосинявського району, який у встановленому порядку оповіщений про час і місце судового засідання, до суду не з’явився. Від нього надійшла заява, в якій він зазначив, що позов визнає і просить розглянути справу без його участі.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що ОСОБА_3, яка є бабою позивача померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а після її смерті спадкоємцем за законом першої черги є ОСОБА_2, так як його мати ОСОБА_5, яка була дочкою спадкодавиці, померла ІНФОРМАЦІЯ_2, тобто до відкриття спадщини.
[]
Дані обставини підтверджуються свідоцтвами про народження та смерть ОСОБА_3, свідоцтвами про народження, розлучення та смерть ОСОБА_5, свідоцтвом про народження ОСОБА_2
Після смерті ОСОБА_3, яка мала право на земельну частку (пай) розміром 3,58 умовних кадастрових гектара із земель КСП “Ранок” с. Залісся Старосинявського району, спадкова справа не заводилася, а позивачу було відмовлено у відкритті спадкової справи через те, що він своєчасно не звернувся із відповідною заявою до нотаріальної контори, що підтверджується відповідним сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ХМ №028333, довідкою відділу Держкомзему у Старосинявському районі Хмельницької області від 18.05.2010 р. №15, відмовою нотаріуса Старосинявської державної нотаріальної контори щодо відкриття спадкової справи від 18.05.2010р., витягом із спадкового реєстру від 07.07.2010 р.
Згідно ч. 1 ст. 1266 ЦК України внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка б належала за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Оцінюючи встановлене, суд приходить до висновку, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, оскільки будучи внуком спадкодавиці не знав про наявність спадкового майна.
На підставі ч. 1 ст. 1266, ч.3 ст. 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212-215 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати, що ОСОБА_2 пропустив строк для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті його баби ОСОБА_3 з поважної причини.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття цієї спадщини в два місяці після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції шляхом подачі протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя