Справа № 22ц-3361/10 Головуючий у І інстанції – Сеник Р.П.
Категорія - 34 Доповідач – Данилюк В.А.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2010 року місто Луцьк
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого – судді Завидовській-Марчук О.Г.,
суддів – Данилюк В.А., Антонюк К.І.
при секретарі - Дуткіній Ж.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до закритого акціонерного товариства «АСК» «ІнтерТрансПоліс», ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди за апеляційною скаргою відповідача закритого акціонерного товариства «АСК» «ІнтерТрансПоліс» на ухвалу Володимир-Волинського міського суду від 14 червня 2010 року,
ВСТАНОВИЛА:
Відповідач закрите акціонерне товариство «АСК» «ІнтерТрансПоліс» подав апеляційну скаргу на ухвалу Володимир-Волинського міського суду від 14 червня 2010 року, якою позовну заяву ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди просить повернути позивачу для подання її до належного суду.
В поданій на ухвалу суду апеляційній скарзі відповідач, покликаючись на незаконність судового рішення із-за порушення норм процесуального права, просить ухвалу суду скасувати та зазначає, що відповідно до ч.2 ст. 109 ЦПК України позови до юридичних осіб пред’являються в суд за їхнім місцезнаходженням, крім того даний позов виникає з діяльності крім того даний позов виникає з діяльності філії та може пред’являтися за її місцезнаходженням, а тому суд безпідставно відкрив провадження у справі з порушенням правил підсудності.
Апеляційну скаргу позивача слід відхилити з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 14 червня 2009 року між ОСОБА_2 та ЗАТ «АСК» «ІнтерТрансПоліс» укладений поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № ВС 5223521 (а.с.13). Поліс підписаний ОСОБА_2 та представництвом філії ЗАТ «АСК» «ІнтерТрансПоліс» у місті Луцьку.
Дорожньо-транспортна пригода трапилась на автодорозі Ковель-Жовква в районі села Суходоли Володимир-Волинського району Волинської області, що підтверджується довідкою інспектора адмінпрактики взводу №2 ДПС ДАІ в місті Володимирі-Волинському Волинської області (а.с. 8).
14 червня 2010 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ЗАТ «АСК» «ІнтерТрансПоліс», ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Згідно з п. 22.1 ст. 22 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров’ю, майну третьої особи.
Відповідно ч.6 ст. 110 ЦПК України позови про відшкодування шкоди, завданої майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред’являтися також за місцем завдання шкоди.
Тому позивач ОСОБА_1 підставно звернувся у Володимир-Волинський міський суд з позовом про відшкодування матеріальної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди до ЗАТ «АСК» «ІнтерТрансПоліс», ОСОБА_2. Виходячи з цього, суд першої інстанції законно прийняв ухвалу про відкриття провадження у справі.
Доводи апелянта не заслуговують на увагу, оскільки вони не ґрунтуються на нормах процесуального права, так як позовні вимоги стосуються відшкодування матеріальної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Таким чином, суддя Володимир-Волинського міського суду підставно відкрив провадження у даній справі.
Доводи апеляційної скарги не впливають на правильність ухвали суду, яка постановлена з додержанням вимог закону.
Керуючись ст.ст. 303, 312, 314, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу відповідача ЗАТ «АСК» «ІнтерТрансПоліс» відхилити .
Ухвалу Володимир-Волинського міського суду від 14 червня 2010 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий:
Судді