У К Р А Ї Н А
НАХІМОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Справа 2о-99/10
Кат. 9
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2010 року Нахімовський районний суд м. Севастополя у складі головуючого судді – Котешко Л.Л.
при секретарі – Потєєвій О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації та Державної реєстрації прав на нерухоме майно» Севастопольської міської Ради про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернулася до суду з заявою в порядку окремого провадження, просять встановити факт володіння на праві власності будинком АДРЕСА_1 – на підставі рішення Верхньосадівської сільської Ради Нахімовського району м. Севастополя № 9/116 від 30.10.1997 року, згідно якого їй був наданий дозвіл на оформлення права власності на вказаний будинок, а також довідки Державного підприємства «Садовод» про те, що у 1981 році заявником була повністю сплачена сума за переселенський будинок. Свої вимоги мотивує тим, що при зверненні до БТІ та ДРОНМ м. Севастополя для реєстрації права власності на нерухоме майно, що їй належить, заявнику було відмовлено з посиланням на Тимчасове положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року за № 157/6445.
В судовому засіданні заявник вимоги заяви підтримала, пояснила, що у зв’язку з тим, що БТІ та ДРОНМ м. Севастополя їй було відмовлено у реєстрації права власності на будинок, вона була вимушена звернутися до суду з заявою про підтвердження вказаного факту в судовому порядку.
Заслухавши думку заявника, суд приходить до наступного.
За змістом ч.1 ст. 234, ч.2 ст. 256 ЦПК України окреме провадження – це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що відповідно до довідки виданої ДП «Садовод», заявник та члени її сім’ї зареєстровані та проживають у АДРЕСА_1. Рішенням Верхньосадівської сільської Ради Нахімовського району м. Севастополя № 9/116 від 30.10.1997 року заявнику був наданий дозвіл на оформлення права власності (приватизацію) вказаного житлового будинку. У 1981 році заявником була повністю сплачена сума вартості переселенського будинку, що також підтверджується довідкою ДП «Садовод» від 16.09.2009 року. Також в матеріалах справи наявна довідка ДП «Садовод» про те, що заявнику наданий дозвіл саме на приватизацію житлового будинку, що також узгоджується з Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду».
Відповідно до положень ст. 256 ЦПК України визначений перелік фактів, які може встановити суд.
В даному випадку, факт володіння права власності не можна віднести до «інших фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб», так як усі майнові права регламентуються положеннями розділу 1 книги третьої ЦК України, тобто всі спори з приводу майнових прав, права власності, права власності на речових прав мають розглядатися у порядку позовного провадження.
Як вбачається із матеріалів заяви та пояснень самого заявника ОСОБА_2 в судовому засіданні, встановлення вказаного в заяві факту необхідно для підтвердження наявності у неї права власності на будинок, отже заявником заявлені вимоги майнового характеру, захист яких у випадку їх невизнання або оспорення передбачений у порядку позовного провадження, що також узгоджується зі ст. 16 Цивільного кодексу України, ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно ч.6 ст. 235 ЦПК України, якщо під час розгляду справи в порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в позовному провадженні, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах. При цьому спір про право визначається судом, якщо суд дійде висновку, що в даній справі встановлення даного факту пов’язане з вирішенням спору про право.
Керуючись ч.6 ст. 235, ст.ст. 256,209,210 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації та Державної реєстрації прав на нерухоме майно» Севастопольської міської Ради про встановлення факту, що має юридичне значення, залишити без розгляду.
Роз’яснити заявнику, що вона має право подати позов на загальних підставах.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Севастополя через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний термін з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги.
Суддя - підпис
Копія вірна.
Суддя Нахімовського райсуду
м. Севастополя Л.Л. Котешко