Справа № 2-3954/10
2010 р.
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 вересня 2010 р. м. Білгород-Дністровський
Білгород – Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючого – одноособово судді Толкаченко О.О.,
при секретарі – Ткаченко О.М.,
за участю: позивача – ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Білгород-Дністровському цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до виконавчого комітету Широківської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до виконавчого комітету Широківської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, а саме просить суд визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позивач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явилася, надала до суду заяву, згідно якої просила справу розглядати за її відсутністю, та зазначила, що позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача - виконавчого комітету Широківської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву, згідно якої просить справу розглядати за його відсутністю, та зазначив, що проти задоволення позовних вимог заперечень немає.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача – ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії 1-ЖД №НОМЕР_1, виданим 25 лютого 2009 року відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Білгород-Дністровському Білгород- Дністровського міськрайонного управління юстиції Одеської області, актовий запис за № 123, яка залишила на ім’я позивача заповіт, посвідчений 03 жовтня 2000 року Заклюкою Є.І. секретарем Широківської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, та зареєстрованого в реєстрі за № 97. Даний заповіт за життя спадкодавця не був змінений і не скасований.
Той факт, що ОСОБА_3 була матір’ю позивача, підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_2 серії 1-ЖД №НОМЕР_2, виданим 25.05.2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Білгород-Дністровському Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції Одеської області, актовий запис за № 07, та свідоцтвом про укладення шлюбу серії І-ЖД №НОМЕР_3, виданим 31.10.1976 року виконавчим комітетом Широківської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, актовий запис 17, після якого позивач взяла прізвище «ОСОБА_2».
Оскільки позивач була необізнана стосовно порядку прийняття спадщини, та їй пояснили, що вона повинна зібрати відповідні документи та подати їх до державної нотаріальної контори, а строків на це немає. Довіряючи фахівцям, вона вважала, що може подати заяву про прийняття спадщини в будь-який час не пропустивши при цьому строк.
В квітні 2010 року позивач звернулася з заявою до Білгород-Дністровської районної державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом, але їй було відмовлено у виконанні нотаріальної дії, оскільки вона пропустила строк на прийняття спадщини.
Згідно ч. 1, 5 ст. 1268 ЦК України – спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України - за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ч. 3 ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 130, 174, 213-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_2 до виконавчого комітету Широківської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини – задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, на протязі двох місяців з моменту вступу в законну силу рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набрало сили 11 жовтня 2010 року.
Суддя: О.О. Толкаченко
З оригіналом вірно:
Голова суду М.В. Смаглій