Апеляційний суд Запорізької області
Справа № 22-4141 /2006 р. Головуючий у 1-й
інстанції: Дьяченко С.В. Суддя-доповідач: Глазкова О.Г.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" липня 2006р. м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Стрелець Л.Г.
Суддів: Глазкової О.Г.
Ломейко В.О.
При секретарі: Вертелецька І.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу заявою ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Енергодарського міського суду Запорізької області від 30 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Енергодарського навчально-виховного комплексу "Гармонія", ОСОБА_3 про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, моральної шкоди ,-
ВСТАНОВИЛА :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Еенергодарського навчально-виховного комплексу "Гармонія", ОСОБА_3 про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, моральної шкоди.
Ухвалою судді Енергодарського міського суду Запорізької області від 30 травня 2006 року позовна заява залишена без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.. 119 ЦПК України.
ОСОБА_1 наданий строк для усунення недоліків - до 29 травня 2006 року.
До зазначеного строку недоліки у повному обсязі не були усунені, тому ухвалою судді від 30 травня 2006 року позовна заява повернута позивачу.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 в особі її представника ОСОБА_2 просить поновити строк на апеляційне оскарження ухвали Енергодарського міського суду Запорізької області від 30 травня 2006 року. При цьому зазначає, що ухвалу судді про повернення позовної заяви вона отримала 05 червня 2006 року, тому у встановлений законом строк не мала можливості її оскаржити.
Заява оскарженню не підлягає.
Згідно з ч. 2, ч.З ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Відповідно до ст.. 295 ч. 4 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Частиною 1 статті 73 ЦПК України передбачено, що суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони чи іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Твердження ОСОБА_1 про те, що процесуальний строк на апеляційне оскарження пропущений нею з поважних причин, є необгрунтованим.
Так, ухвала про повернення позовної заяви постановлена 30 травня 2006 року.
Копія цієї ухвали направлена ОСОБА_1 , 31 травня 2006 року.
Апеляційна скарга на ухвалу від 30 травня 2006 року подана 15 червня 2006 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 зазначає, що ухвалу від 30 травня 2006 року вона отримала на домашню адресу по пошті 05 червня 2006 року.
В суді апеляційної інстанції ОСОБА_1 пояснила, що вона не може назвати дату отримання ухвали, але в цей же день ухвалу віддала своєму представнику, який займався підготовкою документів.
Будь-яких доказів, що строк на апеляційне оскарження був пропущений з поважних причин, ОСОБА_1 надати не може.
Тому при таких підставах колегія суддів вважає, що заява про поновлення строку на апеляційне оскарження повинна бути залишена без задоволення.
Керуючись ст. ст. 72, 74, 294 ЦПК України, колегія суддів ,
УХВАЛИЛА:
Заяву ОСОБА_1 про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали Енергодарського міського суду запорізької області від 30 травня 2006 року залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу повернути ОСОБА_1.
Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення, проте може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.