Апеляційний суд Запорізької області
Справа № 22-4032 / 2006р. Головуючий у 1 інстанції: Стратій Е.В.
Суддя-доповідач: Прокопенко О.Л.
УХВАЛА
17 липня 2006 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у
складі:
Головуючого: Крилової О.В.
Суддів: Подліянової Г.С.
Прокопенко О.Л.
При секретарі: Череватій О.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 03 травня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та ОСОБА_4, треті особи: четверта державна нотаріальна контора м. Запоріжжя про визнання права власності на 1/2 частину жилого приміщення в порядку успадкування по заповіту, зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи: ОСОБА_1 про ухвалення ідеальних часток в суспільної власності, визнання права власності 91/240 частин квартири в порядку успадкування по закону та усунення від прав успадкування,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 03 травня 2006 року визнано мирову угоду укладену між ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1 та ОСОБА_5, провадження по справ за зустрічним позовом закрито.
16.05.2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про поновлення строку на подання заяви про апеляційне оскарження ухвали від 03.05.2006 року та подав апеляційну скаргу на зазначену ухвалу.
У заяві ОСОБА_1 зазначав, що не зрозумів строки оскарження ухвали.
Вислухавши доповідача, дослідивши обставини справи, колегія суддів вважає, що заява не підлягає задоволенню за таких підстав.
03.05.2006 року при розгляді справи та проголошенні ухвали ОСОБА_1 був присутнім, тобто знав зміст ухвали та строк і порядок її оскарження (а.с. 41,42).
Статтею 294 ЦПК України 2004 року передбачено, що заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням або заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Будь-яких доказів, які б свідчили про поважність причин пропуску передбаченого законом строку для подачі заяви про апеляційне оскарження, ОСОБА_1 не надано.
Доводи апелянта про те, що він не зрозумів строки оскарження ухвали та після судового засідання захворів, є неспроможними, оскільки закон пов'язує строк апеляційного оскарження з моменту проголошення ухвали суду.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду по цій справі не має, тому заява ОСОБА_1 про його поновлення задоволенню не підлягає, а його заява про поновлення строку на подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційна скарга, що подані з пропуском строку на оскарження, залишається без розгляду.
Керуючись ст.ст. 72, 73, 294 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Відмовити ОСОБА_1 в поновленні строку на апеляційне оскарження ухвали Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 03 травня 2006 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 від 16.05.2006 року на зазначену ухвалу залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.