Справа № 6-63/2010
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2010 року Жовтневий районний суд м. Харкова
Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Труханович В.В. розглянувши подання державного виконавця Жовтневого ВДВС Харківського МУЮ Умнікова І.В. про визначення частини нерухомого майна, що належить боржнику, для його подальшої реалізації в порядку виконання виконавчого провадження , -
ВСТАНОВИВ:
Державний виконавець Жовтневого ДВС Харківського МУЮ Умніков І.В. звернувся до суду з поданням в якому просить визначити частину нерухомого майна, належне боржнику ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає в АДРЕСА_1, що зареєстровані на праві спільної сумісної власності квартири АДРЕСА_1, для подальшої реєстрації з метою відшкодування суми боргу стягувачеві.
В своєму поданні державний виконавець ДВС посилається на те, що, у відділі на виконанні знаходиться виконавчий лист № 2-1585/07, виданий 16.10.07 року, Жовтневим районним судом м. Харкова про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 у рахунок відшкодування матеріальних збитків у сумі 5564 грн., моральної шкоди 1000 грн. та судові витрати у розміри 119,53 грн., усього сума заборгованості становить 6683.53 грн.
На підставі ст.ст. 18, 24 Закону України „Про виконавче провадження”, державним виконавцем 25.10.07 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
Згідно відомостей КП „Харківське МіськБТІ”, за боржником ОСОБА_2, зареєстрована на праві спільної сумісної власності належить ј частини квартири АДРЕСА_1, на підставі свідоцтва про право власності від 18.03.1998 року реєстраційний №6-98-110435.
Судом встановлено, що відповідно до ст. 55 Закону України „Про виконавче провадження” державним виконавцем було винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. Також державним виконавцем ДВС, було здійснено вихід за адресою мешкання боржника: АДРЕСА_1, для перевірки майнового стану боржника та встановлено, що за вказаною адресою майно, належне боржнику та на яке можу бути звернуто стягнення відсутнє. У зв’язку з тим, що майно боржника знаходиться в спільній частковій власності, державний виконавець, без визнання його частини, не може виконати рішення суду в частині звернення стягнення на зазначене майно.
Вивчив подання та додані до нього матеріали справи, суд дійшов до висновку про те, що подання підлягає поверненню до ДВС, виходячи з наступного.
Згідно ст. 4 Закону України „Про виконавче провадження” заходами примусового виконання рішення є звернення стягнення на майно боржника; звернення стягнення на заробітну плату, доходи, пенсію, стипендію боржника; вилучення у боржника і передача стягувачеві певних предметів, зазначених у рішенні; інші заходи, передбачені рішенням.
Постановою Жовтневого відділу ДВС Харківського МУЮ від 25.10.07 року відкрито виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 у рахунок відшкодування матеріальних збитків у сумі 5564 грн., моральної шкоди 1000 грн. та судові витрати у розміри 119,53 грн., усього сума заборгованості становить 6683.53 грн.
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 18.03.1998 року реєстраційний №6-98-110435, виданого центром приватизації державного житлового фонду виконавчого комітету Харківської міської ради, квартира АДРЕСА_1 зареєстрована на праві власності за ОСОБА_4 та його членами сім*ї, а саме ОСОБА_5, ОСОБА_2 та ОСОБА_6 в рівних долях по ј частині за кожним.
Згідно ст. 14 Закону України «Про виконавче провадження» для з'ясування та роз'яснення питань, що виникають при здійсненні виконавчого провадження і потребують спеціальних знань, державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторін призначає своєю постановою експерта або спеціаліста, а при необхідності - кількох спеціалістів або експертів, для оцінки майна - суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання.
В силу ст. 57 Закону України «Про виконавче провадження» оцінка майна боржника провадиться державним виконавцем, якщо вартість майна не перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за ринковими цінами, які діють на день проведення оцінки, крім випадків, коли оцінка провадиться за регульованими цінами, а також у разі оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден. Якщо оцінити окремі предмети складно або якщо боржник чи стягувач заперечує проти передачі арештованого майна боржника на реалізацію за оцінкою, проведеною державним виконавцем, останній запрошує суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання для визначення вартості майна.
Як вбачається зі змісту ст. 62 Закону України «Про виконавче провадження» звернення стягнення на будинок, квартиру, інше приміщення, земельну ділянку, що є нерухомим майном, провадиться у разі відсутності у боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу провадиться звернення стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржникові. В останню чергу звертається стягнення на жилий будинок чи квартиру. У разі звернення стягнення на будинок, квартиру, приміщення, земельну ділянку державний виконавець запитує відповідні місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування про належність зазначеного майна боржникові на праві власності та його вартість, а також запитує нотаріальний орган, чи не знаходиться це майно під арештом. Одержавши документальне підтвердження належності боржникові на праві власності будинку чи іншого нерухомого майна, державний виконавець накладає на них арешт шляхом опису і оцінки за їх вартістю на момент арешту та надсилає нотаріальному органу за місцем знаходження майна вимогу про реєстрацію даного факту. Про накладення арешту на будинок чи інше нерухоме майно, заставлене третім особам, державний виконавець невідкладно повідомляє цих осіб. У разі відсутності документів, що характеризують об'єкт нерухомості, у зв'язку з чим його неможливо підготувати до реалізації, виготовлення таких документів здійснюється у встановленому порядку за рахунок коштів стягувача. Якщо стягувач у 20-денний строк, з дня одержання відповідного повідомлення державного виконавця, не авансує витрати на виготовлення документів, що характеризують об'єкт нерухомості, арешт з нього знімається. Реалізація належних боржникові будинку, квартири та іншого нерухомого майна провадиться відповідно до закону шляхом продажу з прилюдних торгів.
Таким чином, питання про визначення частки нерухомого майна, що належить боржнику, для його подальшої реалізації повинно вирішуватися державним виконавцем в провадженні якого знаходиться виконавчий документ, після вчинення необхідних процесуальних дій із залученням відповідних експертних установ.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 5, 61 Закону України „Про виконавче провадження”, ст. 378, 293, 294 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Подання державного виконавця Жовтневого ВДВС Харківського МУЮ Умнікова І.В. про визначення частини нерухомого майна, що належить боржнику, для його подальшої реалізації в порядку виконання виконавчого провадження – повернути до ДВС для призначення відповідної експертизи визначення частки нерухомого майна, що належить боржнику.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Харкова протягом п’яти днів з моменту отримання її копії.
Суддя В.В. Труханович
- Номер: 6/751/164/17
- Опис: заміна сторони
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 6-63/10
- Суд: Новозаводський районний суд м. Чернігова
- Суддя: Труханович Вікторія Валеріївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.03.2017
- Дата етапу: 18.04.2017