Судове рішення #11333147

Справа №2-837/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

    09 вересня 2010 року Кагарлицький районний суд Київської області

в складі: головуючого судді                       Шевченко І.І.

               при секретарі                                 Балакіній С.В.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кагарлик справу за позовом ОСОБА_1 до Шубівської сільської ради Кагарлицького району Київської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

в с т а н о в и в:

 позивач просить суд визначити їй, ОСОБА_1, додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2,  до трьох місяців, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, яка до дня смерті проживала у АДРЕСА_1.

По місцю її проживання відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 4,2163 га право власності на яку посвідчене державним актом серії ЯА № 384598 виданим Кагарлицькою райдержадміністрацією 29 серпня 2005 року.

Єдиним спадкоємцем спадкового майна, що належало померлій за її заповітом є вона, її дочка.

Відповідно до вимог частини 1 статті 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Однак у встановлений законом строк, незважаючи на численні спроби вона не змогла потрапити до державного нотаріуса з метою подати заяву про прийняття спадщини та відповідно свідоцтва про право на спадщину за законом у зв’язку з тим, що на кінець червня місяця 2010 року черга до нотаріуса становила близько 240 осіб та прийом нотаріуса здійснювався згідно попереднього запису і тільки 10 серпня 2010 року вона потрапила до нотаріуса.

Спадщина в установленому законом порядку відумерлою не визнана.

Держнотконторою їм відмовлено у прийнятті заяви про прийняття спадщини в зв'язку з пропущенням строку встановленого законом для прийняття спадщини та рекомендовано звернутися до суду для його продовження.

Згідно частини 3 статті 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи неможливість звернення із заявою до нотаріуса про прийняття спадщини, без продовження в судовому порядку пропущеного з поважних причин шестимісячного строку неможливо їм прийняти спадщину.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився та подав до суду заяву, в якій просить розгляд справи проводити без участі представника та позовні вимоги позивачів визнає в повному обсязі та не заперечує проти задоволення позовних вимог позивача.

Суд, вислухавши позивача та вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити повністю.

В судовому засіданні суд  встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_2, яка до дня смерті проживала у АДРЕСА_1.

По місцю проживання померлої відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 4,2163 га право власності на яку посвідчене державним актом серії ЯА № 384598 виданим Кагарлицькою райдержадміністрацією 29 серпня 2005 року.

Єдиним спадкоємцем спадкового майна, що належало померлій за її заповітом є позивач – ОСОБА_1, її дочка.

Відповідно до вимог частини 1 статті 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Однак у встановлений законом строк, незважаючи на численні спроби позивачі не  змогли потрапити до нотаріуса з метою подати заяву про прийняття спадщини та відповідно отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, в зв'язку з великою чергою, яка визначалась у 240 осіб, а зараз позивач має бажання отримати спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2

Держнотконторою позивачам було відмовлено у прийнятті заяви про прийняття ним спадщини, в зв'язку з пропущенням строку встановленого законом для подання заяви про прийняття спадщини та рекомендовано звернутися до суду для його продовження.

Спадщина у встановленому законом порядку відумерлою не визнана.

Згідно частини 3 статті 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Суд  вважає, що строк позивачами пропущений з об'єктивних причин, які не залежать від їхньої волі, а тому вони є поважними і задовольняє позовні вимоги позивачів та визначає ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2,  до трьох місяців.

    На підставі  викладеного та керуючись Законом України від 02 вересня 1993 року «Про нотаріат», ст. 1272 ЦК  України, постановою Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», «Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» , затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18 червня 1994 року № 18/5,  ст. ст. 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215, 218  ЦПК України суд, -

в  и р і ш и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Шубівської сільської ради Кагарлицького району Київської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

    Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2,  до трьох місяців.

    Рішення може бути  оскаржене  до  апеляційного  суду Київської області через  Кагарлицький районний суд  протягом  десяти   днів з дня проголошення,  а  особами , які брали  участь  у  справі і  не були присутніми в  судовому  засіданні протягом 10 днів з дня отримання  копії рішення.    

    Суддя                                              І.І. Шевченко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація