Судове рішення #11331051

Справа № 2 – 610/ 2010

   Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ                                                      УКРАЇНИ

   12 жовтня  2010 року                         Саратський районний суд Одеської області у складі:

           

                                                        судді             Смірнової І.О.

                             при секретарі                  Руднєвої І.С.

                                     

 у відкритому судовому засіданні                в      смт.     Сарата                    у     залі суду,

 розглянувши цивільну справу за позовом

ОСОБА_1

ДО

        РОЙЛЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ САРАТСЬКОГО РАЙОНУ, ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРО

      ВИЗНАННЯ ПРАВА  ВЛАСНОСТІ  У ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ,

суд

В С Т А Н О В И В :

              позивачка звернулася до суду з даним  позовом, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її сестра ОСОБА_3. Після смерті сестри відкрилась спадщина на належне їй майно: земельну ділянку площею 7,07 га на території Ройлянської сільської ради Саратського району, вартістю 84.406 гривень 54 копійки (державний акт на право приватної власності на землю серії IV –ОД № 040307) та  грошовий внесок (особовий рахунок НОМЕР_1).

             26 січня 1998 року сестра склала заповіт, яким, на випадок смерті, заповідала позивачці все своє майно.

            Коли позивачка звернулась до Саратської державної районної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, то їй відмовили у видачі свідоцтва про право власності на земельну ділянку,  у зв’язку з відсутністю кадастрового номеру на земельну ділянку.  

            Посилаючись на те, що вона фактично прийняла спадщину тому, що проживала разом с сестрою і здійснювала за нею належний догляд, сестра їй передала правовстановлюючі документи на земельну ділянку та грошовий внесок, не оформила спадщину у нотаріальній конторі з поважних причин, позивачка просила її позов задовольнити, визнати за нею право власності на  спадкове майно сестри.

             У судове засідання позивачка не з*явилася, позов підтримала, просила його задовольнити, про що свідчить її заява.

             Представник відповідача, належним чином повідомлений про день та час слухання справи, до суду не з'явилася, надала заяву з проханням про розгляд справи у її відсутності, проти задоволення позову не заперечувала.

 

               Вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

               Правовідносини між сторонами виникли після набрання чинності ЦК України (в редакції 16 січня 2003 року) та пов'язані з визнанням права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом, тому при розв'язанні даного спору слід керуватись  ЦК України  ( в редакції 16 січня 2003  року).            

               Відповідно до ст. ст. 1217, 1225, 1233, 1268, 1269 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. Заповітом є особисте розпорядження фізичної  особи  на випадок своєї смерті. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти

- 2 -

спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї… Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

                  З копії свідоцтва про смерть серії -НОМЕР_2 видно, що ОСОБА_3 померла  ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 14).

                  Згідно копії державного акту на право приватної власності на землю серії IV - ОД № 040307, виданого 09 червня 2000 року Ройлянською сільською радою Саратського району, Одеської області, ОСОБА_3 належала  земельна ділянка  площею 7.07 га на території Ройлянської сільської ради Саратського району, Одеської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Вартість цієї земельної ділянки, згідно довідки відділу земельних ресурсів Саратської РДА Одеської області складає 84.406  гривень 54 копійки (а.с. 15, 16).

                 Крім того, ОСОБА_3 належав грошовий внесок в Саратському відділенні Ощадного банку України, особовий рахунок  НОМЕР_1  (а.с. 17).

                  Заповітом від 26.01. 1998 року ОСОБА_3 все своє майно заповідала позивачці.  Заповіт не змінювався і не відмінювався (а.с. 12,13).

                  Позивачка є сестрою померлої, про що свідчать копії свідоцтв про народження та про одруження  (а.с. 6,7,8,9).

                  Як видно із довідок голови Ройлянської сільської ради Саратського району, позивачка проживала разом із сестрою, доглядала за нею і поховала її (а.с. 18,19).

                  В судовому засіданні встановлено, що позивачка, як спадкоємець за заповітом, не відмовлялася від прийняття спадщини, своєчасно подала заяву до Саратської державної нотаріальної контори, фактично прийняла спадщину, але отримати свідоцтво про право на спадщину вона позбавлена можливості з поважних причин, у зв’язку з чим, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, за позивачкою необхідно визнати право власності на спадкове майно сестри.            

Керуючись ст.ст. 3 - 8, 10, 11, 60, 212 - 215,  294  ЦПК України, ст.ст. 1217, 1220, 1225,1233, 1268, 1269, 1270  ЦК України,

     

суд

В  И  Р  І  Ш  И  В:

                ПОЗОВ ЗАДОВОЛЬНИТИ. ВИЗНАТИ ЗА ОСОБА_1 ПРАВО ВЛАСНОСТІ  В ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ  НА МАЙНО СЕСТРИ ОСОБА_3, ЯКА ПОМЕРЛА  ІНФОРМАЦІЯ_1, НА:

     

         - ЗЕМЕЛЬНУ  ДІЛЯНКУ  ПЛОЩЕЮ  7,07 (СІМ ЦІЛИХ СІМ СОТИХ) ГА, ЯКА  РОЗТАШОВАНА  НА ТЕРИТОРІЇ РОЙЛЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ САРАТСЬКОГО РАЙОНУ, ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДЛЯ ВЕДЕННЯ ТОВАРНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА /ДЕРЖАВНИЙ АКТ НА ПРАВО ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ СЕРІЇ  IV- ОД № 040307, ВИДАНИЙ  09 ЧЕРВНЯ 2000 РОКУ РОЙЛЯНСЬКОЮ  СІЛЬСЬКОЮ РАДОЮ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ САРАТСЬКОГО  РАЙОНУ,  ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ/;

 

       - ГРОШОВИЙ ВНЕСОК З НАРАХОВАНИМИ ВІДСОТКАМИ, ОСОБОВИЙ РАХУНОК ЗА НОМЕР_1, ВІДКРИТИЙ У ФІЛІЇ №  021 САРАТСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ № 6782 ОЩАДНОГО  БАНКУ УКРАЇНИ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ.

               

               

- 3 -

                     АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА НА РІШЕННЯ СУДУ  ПОДАЄТЬСЯ, ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИ ДНІВ З ДНЯ ПРОГОЛОШЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ,  ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ НЕ БУЛИ ПРИСУТНІ У СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ ПІД ЧАС ПРОГОЛОШЕННЯ РІШЕННЯ, У ТОЙ ЖЕ СТРОК З МОМЕНТУ ОТРИМАННЯ КОПІЇ РІШЕННЯ, ДО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ  ЧЕРЕЗ САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД.                                        

             

                                                         

                                                     СУДДЯ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація