Спр. 2-3901/10
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 жовтня 2010 року місто Кілія
Кілійський районний суд Одеської області
у складі:
головуючого судді : Масленикова О.А.,
при секретарі Д'яченко М.В.,
за участю :
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою
ОСОБА_1
до
Управління праці та соціального захисту населення Кілійського району
про
визнання дій протиправними, стягнення соціальних виплат,
а також витрат на правову допомогу
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до Кілійського районного суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Кілійського району про визнання дій протиправними, стягнення соціальних виплат, а також витрат на правову допомогу.
Ухвалою судді від 5 серпня 2010 року за даним позовом було відкрито провадження у справі.
Після відкриття провадження у справі в процесі її розгляду встановлено, що рішенням Конституційного Суду України від 9 вересня 2010 року у справі № 19-рп/2010 за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» - визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691–VI, а саме:
– пункту 2 розділу І: «Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35–37, ст. 446) виключити»;
– пункту 2 розділу ІІ: «Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства».
Визнано таким, що не відповідає Конституції (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691–VI.
Вказані положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691–VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними та втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України вказаного Рішення.
Відповідно, з дня ухвалення Конституційним Судом України вказаного Рішення від 09.09.2010 року відновили свою дію положення щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами розгляду в порядку адміністративного судочинства з одночасним виключенням їх зі ст. 15 ЦПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, оскільки судом після відкриття провадження по справі встановлено, що вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Керуючись п.1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 208-210 ЦПК України, суд –
У Х В А Л И В:
Провадження у справі 2-3901/10 за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Кілійського району визнання дій протиправними, стягнення соціальних виплат, а також витрат на правову допомогу – закрити, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства .
Роз’яснити позивачу його право на звернення до суду з відповідним позовом в порядку адміністративного судочинства, згідно встановленої законодавством підвідомчості справ, пов’язаних з соціальними виплатами.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги
Суддя : О.А. Маслеников