Судове рішення #11326093

Справа № 2 – 594/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ                  УКРАЇНИ

11 ЖОВТНЯ  2010 РОКУ САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СКЛАДІ:

                 

                                СУДДІ                         СМІРНОВОЇ  І.О.

                                ПРИ СЕКРЕТАРІ                 РУДНЄВОЇ  І.С.

                                           

У  ВІДКРИТОМУ  СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ       В   С.М.Т.    САРАТА       У      ЗАЛІ  СУДУ,

РОЗГЛЯНУВШИ  ЦИВІЛЬНУ СПРАВУ ЗА ПОЗОВНОЮ ЗАЯВОЮ

ПАТ «ІНДУСТРІАЛЬНИЙ-ЕКСПОРТНИЙ БАНК»

ДО

ВІДДІЛУ ДВС САРАТСЬКОГО РАЙОННОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ,

ОСОБА_2,

ПРО

ЗВІЛЬНЕННЯ ЗАСТАВЛЕНОГО МАЙНА З-ПІД АРЕШТУ,

суд

ВСТАНОВИВ:

представник позивача 25 серпня 2010 року звернулася з позовом до суду, вказуючи, що 02 березня 2007 року між позивачем та ОСОБА_2 було укладено кредитний договір № 2/125-А, згідно якого відповідачка отримала кредит в сумі 30.000 (тридцять тисяч) доларів США.

В якості забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором між сторонами був укладений договір застави транспортного засобу, посвідчений 02 березня 2007 року приватним нотаріусом Саратського районного нотаріального округу Муль Н.С. та зареєстрований в реєстрі № 427, згідно якого відповідачка передала в заставу транспортний засіб марки «TOYOTA» модель «RAV-4», шасі НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1, який належить їй на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії РСА № НОМЕР_3, виданого Б-Дністровським МРЕВ ДАІ ГУ УМВС України в Одеській області 02 березня 2007 року.

03 березня 2007 року банком було зареєстровано обтяження на предмет застави.

Державним виконавцем ВДВС Саратського РУЮ Одеської області при виконанні зведеного виконавчого провадження № 257, виданого Саратським районним судом Одеської області, був накладений арешт на автомобіль марки «TOYOTA» модель «RAV-4» (червоний), що належить ОСОБА_2 та заборонено здійснювати відчуження зазначеного автомобіля.

Станом на 07 липня 2010 року загальна заборгованість ОСОБА_2 перед банком за кредитним договором № 2/125-А від 02 березня 2007 року становить 161 898 (сто шістдесят одна тисяча вісімсот дев’яносто вісім) гривень 74 копійки, а вартість предмету застави за звітом з оцінки майна № Од 7/5 від 23 липня 2010 року – 120.800 (сто двадцять тисяч вісімсот) гривень.

Таким чином, майно ОСОБА_2 передане в заставу за договором застави, арештоване ВДВС Саратського РУЮ Одеської області в порушення вимог ст. 572 ЦК України, ст. 1 Закону України «Про заставу» та ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки звернення стягнення на таке майно не допускається.

Тому представник позивача просив суд зняти накладений арешт та заборону відчуження транспортного засобу марки «TOYOTA» модель «RAV-4», шасі НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1, та стягнути з відповідачів в рівних частках на користь ПАТ «Індустріальний-експортний банк» державне мито в розмірі 8 (вісім) гривень 50 (п’ятдесят) копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 37 (тридцять сім) гривень.  

 В судове засідання представник позивача та представник ВДВС Саратського РУЮ Одеської області,  будучі належним чином повідомленими про день, час та місце розгляду справи, до суду не з’явились, надали клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

–2–

 

 Відповідачка ОСОБА_2, будучі належним чином повідомленою про день та місце розгляду справи, до суду не з’явилась, не повідомила суд про причину неявки.

Вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Правовідносини між сторонами виникли після набрання чинності ЦК України (в редакції 16 січня 2003 року) та пов’язані з звільненням заставленого майна з-під арешту, тому при розв’язанні даного спору слід керуватись ЦК України  (в редакції 16 січня 2003 року).

   

             Згідно ст. 572 ЦК України в силу застави кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов’язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлене законом (право застави).

    Відповідно до кредитного договору № 2/125-А від 02 березня 2007 року між АТ «Індекс-Банк», повним правонаступником якого є ПАТ «Індустріальний-експортний банк», та ОСОБА_2, відповідачці був наданий кредит в сумі 30.000 (тридцять тисяч) доларів США строком на 72 місяці під 11,8 % річних і 02 березня 2010 року між ними був оформлений договір застави транспортного засобу, який належав відповідачці, типу легковий універсал, марки «TOYOTA» модель «RAV-4», 2006 року випуску, червоного кольору, шасі НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1.

      Станом на 07 липня 2010 року відповідачка ОСОБА_2 винна банку 161.898 (сто шістдесят одну тисячу вісімсот дев’яносто вісім) гривень, за курсом НБУ 7.9105 гривень 1 долар США (а.с. 20). У зв’язку з чим, на підставі ст. 572 ЦК України, вказаний транспортний засіб, як заставлено майно, підлягає передачі позивачу для погашення заборгованості відповідачки.

 

      Відділом державної виконавчої службі Саратського районного управління юстиції Одеської області 03 квітня 2009 року, згідно зі ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження», накладено арешт на майно боржниці, а саме на транспортний засіб типу легковий універсал, марки «TOYOTA» модель «RAV-4», 2006 року випуску, червоного кольору, шасі НОМЕР_2, реєстраційний номер НОМЕР_1.

 

             Але, у зв’язку з тим, що заставодержатель має право у разі невиконання боржником зобов’язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, суд вважає необхідним позов задовольнити, зняти накладений арешт на вказаний транспортний засіб.

              З відповідачки на користь позивача підлягають стягненню витрати, пов’язані з оплатою держмита – 8 гривень 50 копійок, та за інформаційно – технічне забезпечення судового процесу – 30 гривень, усього 38 гривень 50 копійок.

   

Керуючись ст.ст. 3-8, 10,11, 60, 88, 212-215, 294 ЦПК України, ст. 572 ЦК України,

 ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження»

від 21 квітня 1998 року зі змінами та доповненнями,

суд

ВИРІШИВ:

     ПОЗОВНУ ЗАЯВУ ЗАДОВОЛЬНИТИ. ЗНЯТИ,  НАКЛАДЕНИЙ 03 КВІТНЯ 2009 РОКУ ВІДДІЛОМ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ САРАТСЬКОГО РАЙОННОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ, ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ АРЕШТ ТА ЗАБОРОНУ ВІДЧУЖЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ТИПУ ЛЕГКОВИЙ УНІВЕРСАЛ, МАРКИ «TOYOTA» МОДЕЛЬ «RAV-4», 2006 РОКУ ВИПУСКУ, ЧЕРВОНОГО КОЛЬОРУ, ШАСІ НОМЕР_2, РЕЄСТРАЦІЙНИЙ НОМЕР НОМЕР_1.

               СТЯГНУТИ ЗІ ОСОБА_2 НА КОРИСТЬ  ПАТ «ІНДУСТРІАЛЬНИЙ-ЕКСПОРТНИЙ БАНК» 38 (ТРИДЦЯТЬ ВІСІМ) ГРИВЕНЬ 50 КОПІЙОК.

- 3 -

                 АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА НА РІШЕННЯ СУДУ ПОДАЄТЬСЯ ДО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЧЕРЕЗ  САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОТЯГОМ  ДЕСЯТИ ДНІВ З  ДНЯ ПРОГОЛОШЕННЯ РІШЕННЯ, ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ НЕ БУЛИ ПРИСУТНІ У СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ ПІД ЧАС ПРОГОЛОШЕННЯ СУДОВОГО  РІШЕННЯ, ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИ ДНІВ  З ДНЯ ОТРИМАННЯ КОПІЇ РІШЕННЯ СУДУ .

   

СУДДЯ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація